Suriye'den küstah Türkiye açıklaması

Türkiye-Suriye sınırında yaşanan gerilim hakkında Suriye hükümeti açıklama yaptı. Suriyeli yetkililerin "Türkiye'nin bütün saldırılarını önlemek için kararlıyız" dediği belirtildi.

Suriye'den küstah Türkiye açıklaması
A+ A-

Suriye devlet medyası Suriye Dışişleri Bakanlığı resmi kaynaklarına dayanarak Esad yönetiminin tepkisini duyurdu.

Ankara Trump yönetimiyle görüşmelerin ardından Fırat'ın doğusuna harekata hazırlanırken, Suriye devlet medyası Suriye Dışişleri Bakanlığı resmi kaynaklarına dayanarak Esad yönetiminin tepkisini duyurdu.

Suriye Dışişleri Bakanlığı resmi kaynakları, devlet medyasına "Suriye, Türk rejiminin pervasız açıklamalarıyla düşmanca niyetlerini ve Suriye sınırlarındaki askeri yığılmayı en güçlü ifadelerle kınamaktadır. Suriye, Türk saldırganlığına tüm meşru araçlarla karşı koymakta kararlıdır" mesajını verdi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Dışişleri kaynakları, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Kürt yönetimine atıfla "Hükümet akıllarını başlarına toplamaları halinde kayıp evlatlarını kucaklamaya hazırdır" ifadesini kullandı.

Suriye resmi haber ajansı SANA'ya göre Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığından bir kaynak şu açıklamayı yaptı:

"Suriye, Türk rejiminin şahin ifadelerini, agresif niyetlerini ve Suriye sınırının yakınında toplanmakta bulunan askeri kalabalıklarını en şiddetli ifadelerle kınıyor. Bu tehditler, Suriye toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygı duymayı onaylanan uluslararası yasaların ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarının ağır bir ihlali."

Barış Pınarı Harekatı'ndan ilk görüntülerBarış Pınarı Harekatı'ndan ilk görüntüler

 

Sözcü