Teröristler kaçacak delik arıyor: Masayı gösterdiler

ABD'nin Suriye'nin kuzeyindeki askerleri çekme kararı sonrasında TSK'nın askeri operasyon yapacağı iddiaları bölgedeki terör örgütlerini köşeye sıkıştırdı. Reuters'ın son dakika haberinde bölgedeki terör örgütlerinin Şam ve Moskova ile görüşmek istediği belirtildi.

Teröristler kaçacak delik arıyor: Masayı gösterdiler
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Omurgasını terör örgütü PKK/YPG/PYD’nin oluşturduğu ve ABD’nin yıllardır ağır silahlarla ve lojistik desteğiyle arkasını kolladığı Suriye Demokratik Güçleri, ABD Başkanı Trump’ın askerlerini çekmesi sonrasında Reuters’a açıklamalarda bulundu.

TSK’nın Fırat’ın doğusunda bir askeri operasyon düzenleyeceğine yönelik iddiaların artması üzerine terör örgütü uzantıları açıklamalarda bulundu. SDG’den yetkililer ,”Eğer ABD bölgeden ve özellikle sınırın bazı bölgelerinden ayrılırsa biz SDG olarak bütün olası seçenekler üzerinde dururuz” açıklamasını yaptı.

Reuters’ın “son dakika” uyarısıyla servis ettiği haberde terör örgütü uzantılarının, “Şu an Türkiye’nin saldırısını engellemek ve boşluğu doldurmak için Şam ile ya da Rusya tarafı ile görüşmeler yapabiliriz” ifadelerine yer verildi.

Sözcü

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News