Kömür ocağında göçük: 6 işçi ölü
Alman polisi açık açık yazdı: PKK için görevdeyiz
Kasko sigortasında flaş gelişme

Rusya'dan Erdoğan'ın mektubu için bir açıklama daha

Uçak kriziyle ilgili Türkiye'yi sert eleştirileriyle dikkat çeken Rus sözcü Zaharova, Erdoğan'ın mektubunu yorumladı.

Rusya'dan Erdoğan'ın mektubu için bir açıklama daha
A+ A-

Rusya'dan Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesi adına atılan adımlara bir yorum daha geldi.Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye'nin iki ülke ilişkilerinin onarılması adına doğru ve ciddi bir adım attığını söyledi.

ERDOĞAN PUTİN'E MEKTUP GÖNDERMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya lideri VladmirPutin'e mektup göndererek uçak düşürülmesi olayıyla ilgili üzüntülerini dile getirmişti.

"GEÇ OLMASI HİÇ OLMAMASINDAN İYİDİR"

Öte yandan Rus parlamentosunun üst kanadı olan Federasyon Konseyi'nin Başkanı Valentina Matviyenko, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet BaşkanıVladimir Putin'e gönderdiği mektubun Ankara-Moskova ilişkilerinin düzelmesi için temel oluşturabileceğini belirtti.

DHA'nın haberine göre, Matviyenko, "Özür gecikmiş olsa da bildiğiniz gibi geç olması hiç olmamasından iyidir. Bu zaman içerisinde karşılıklı ilişkilerimiz bazı negatif süreçten geçti, eski güven anlayışı kaybedildi. Yine de bu mektup Rusya ve Türkiye'nin bağlarının düzelmesi için temel oluşturabilir" ifadesini kullandı.

RUS DIŞİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gönderdiği mektubu yorumlayan Rusya Dışişleri BakanlığıSözcüsü Zaharova da, Türkiye'nin "doğru yönde ciddi bir adım attığını" belirtti.