Rusya’dan Libya krizi ve Türkiye açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Lavrov ile Libya krizini görüştüğü belirtildi.

Rusya’dan Libya krizi ve Türkiye açıklaması
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Libya’nın da gündeme geldiği ve Birleşmiş Milletler’in siyasi çözüm önerisine destek olmak için iş birliği yapıldığı belirtildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Sergey Lavrov arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde Libya’daki krizin ele alındığı aktarıldı. Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Birleşmiş Milletler (BM) tarafından onaylanan Berlin Konferansı kararları temelinde, krizi çözmek için Libya taraflarının da zorunlu katılımı ile çatışmaların derhal durdurulması ve siyasi sürecin yeniden başlaması not edildi” ifadelerine yer verildi.

Hafter cephesinden küstah açıklama: Türklere en büyük hava harekatını başlatıyoruzHafter cephesinden küstah açıklama: Türklere en büyük hava harekatını başlatıyoruz

DHA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News