Temiz olduğunu kanıtlamak istedi hastanelik oldu

Güncelleme:

Hindistan'da Pencap vilayeti Başbakanı Bhagwant Mann, kutsal sayılan Kali Bein nehrinin temiz olduğunu kanıtlamak için su içtikten sonra hastaneye kaldırıldı.

Olay, Hindistan'ın Pencap vilayetinde gerçekleşti. Pencap eyaleti Başbakanı Bhagwant Mann, 17 Temmuz'da Sultanpurlodhi kentindeki bir törene katıldı.

Yerel basında yer alan haberlere göre, Kali Bein nehrinin temizlenmesinin 22. yıldönümünü kutlamak için gerçekleştirilen tören kapsamında kutsal nehirden bir bardak su alıp içen Başbakan Mann, suyun halen içilecek ölçüde temiz olduğunu savundu.

Olaydan iki gün sonra Başbakan Mann, mide ağrısı çekmeye başladı. Pencap vilayetinin başkenti Chandigarh'daki ofisinde rahatsızlanan Mann, daha sonra helikopterle ülkenin başkenti Yeni Delhi'deki bir hastaneye taşındı. Mann'a yapılan testler, enfeksiyon kaptığını gösterdi.

Tedavisi gerçekleştirilen Başbakan Mann, daha sonra taburcu edildi.

Mann'in kutsal nehirden su içtiği anlara dair fotoğraf ve videolar sosyal medyada gündem oldu. Pencap vilayeti yönetiminden yapılan açıklamada, Başbakan'ın nehir kıyısına fidan diktiği ve nehirden su içtiği belirtilmişti.