Trump'ın Biden'a bıraktığı mektupta ne yazdığı ortaya çıktı

Trump'ın Biden'a bıraktığı mektupta ne yazdığı ortaya çıktı
Güncelleme:

ABD'de başkanlık görevine veda eden Donald Trump, dün yemin ederek göreve başlayan ABD Başkanı Joe Biden'a bir mektup bıraktı. Biden, mektubun ''çok cömert'' olduğunu belirtti. Öte yandan mektubun içeriği basına sızdı. Amerikan medyası mektupta ''Joe, biliyorsun ben kazandım'' yazdığını iddia etti.

ABD'nin 45'inci Başkanı Trump dört yıllık görevinin ardından Beyaz Saray'a veda ettiği sırada, Başkan Joe Biden için bıraktığı merak edilen  mektupta "Joe biliyorsun ben kazandım'" yazdığı iddia edildi.

Dört yıl önce Donald Trump, ABD'nin 45'inci Başkanı seçildiğinde Amerikalılar şaşkındı. Trump, ABD'nin tarihi devir teslim törenine katılmayan ilk başkan oldu. Trump, Beyaz Saray'a veda ettiği an yaptığı imalı açıklamalarıyla renkli kişiliğini bir kez daha ortaya koydu. Donald Trump, 3 Kasım 2020’de yapılan seçimleri kaybetmesinin ardından görevini rakibi Joe Biden’a devretti. Son kez Beyaz Saray’ın kapısında görülen Trump, eşi Melania Trump ile ele ele çıkış yaptı. Amerikalılar tarafından merak edilen bir konu da Trump'ın devir teslim töreni sonrası ABD Başkanı Joe Biden'a bıraktığı mektup oldu. 

Joe Biden, Trump'ın kendisine Beyaz Saray'da ‘çok cömert bir mektup’ bıraktığını açıkladı ancak Trump'ın mektubunun içeriği hakkında detaylı açıklama yapmaktan kaçındı.

"JOE BİLİYORSUN BEN KAZANDIM"

Amerikan medyası, 45'inci Başkanı Trump dört yıllık görevinin ardından Beyaz Saray'a veda ettiği sırada, Başkan Joe Biden için bıraktığı merak edilen mektupta "Joe biliyorsun ben kazandım'" yazdığı iddia etti.

ABD gündemini takip eden analistler Trump’ın görevden ayrılış tarzının oldukça ses getirici bir biçimde olduğunu göz önünde bulundurarak geride bir mektup bırakmasını ‘çok şaşırtıcı olarak nitelendirdi.’

OBAMA, BUSH VE CLINTON
Obama, göreve geldiğinde George W. Bush'tan kendi el yazısı notunu almıştı, mektupta şu ifadelere yer verilmişti, ‘Zor anlar olacak. Eleştirmenler öfkelenecek. "Arkadaşlarınız" sizi hayal kırıklığına uğratacak. Seni teselli edecek bir Yüce Tanrı'ya, seni seven bir ailene ve ben de dahil olmak üzere seni çeken bir ülkeye sahip olacaksın.’

Bill Clinton’ın sekiz yıl önce Bush’a yazdığı mektupta ise şu ifadeler yer alıyordu, ‘Şu anda omuzladığın yükler büyük ama çoğu zaman abartılıyor. Doğru olduğuna inandığın şeyi yapmanın mutlak sevinci anlatılamaz.’

Seçiniz...