Ukrayna'ya asker gönderen Kadirov'u şaşırtan direniş: Şoke olduk

Ukrayna'ya asker gönderen Kadirov'u şaşırtan direniş: Şoke olduk
Güncelleme:

Kuvvetlerinin Ukrayna’da konuşlandırıldığını söyleyen Rusya’nın Çeçenistan Cumhutiyeti’nin yöneticisi Kadirov, “Ukraynalıların bu kadar silahının olması karşısında şoke olduk.” dedi.

Rus ordusunun Ukrayna'ya yaptığı askeri harekatı desteklemek için Çeçenistan ordusu Ukrayna sınırına gönderilmeye başlanmıştı. Meydanda toplanan askerlerin önünde bir konuşma yapan Çeçen lider Kadirov, "Zelenski, Putin'i arayıp özür dilesin" şeklinde slogan atmıştı. Saldırı öncesi ordunun topluca namaz kılıp dua ettiği görüntüler ise dikkat çekmişti. Son olarak Rusya'nın sınırları içerisindeki Çeçenistan Cumhuriyeti'nin başkanı Ramazan Kadirov, Çeçen milislerin Ukrayna'da konuşlandırıldığını söyledi ve Ukraynalıları hükümeti devirmeye çağırdı.

Yayınladığı videoda Kadirov, Çeçen birliklerinin şimdiye kadar hiçbir kayıp vermediğini ve Rus kuvvetlerinin başkent Kiev de dahil olmak üzere büyük Ukrayna şehirlerini kolayca ele geçirebileceğini, ancak görevlerinin can kaybını önlemek olduğunu söyledi.

Kadirov, Çeçen birliklerin şu ana kadar Ukrayna’ya ait bir askeri tesisi ele geçirdiğini ve hiçbir kayıp verilmediğini söyledi.

"UKRAYNALILARIN BU KADAR SİLAHININ OLMASI KARŞISINDA ŞOKE OLDUK"
“Şu dakika itibarıyla tek bir zayiatımız veya yaralımız yok” diyen Kadirov, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna saldırısının doğru olduğunu ve her koşulda onun emirlerini yerine getireceklerini” kaydetti.

Kadirov ayrıca, "Ukraynalıların bu kadar silahının olması karşısında şoke olduk. Ukrayna halkına karşı savaşmak gibi bir niyetimiz yok" ifadelerine yer verdi.