Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti !

Bakan Ağbal, Suudi Arabistan Maliye Bakanı El-assaf İle Görüştü

ANKARA (AA) - Maliye Bakanı Naci Ağbal, Suudi Arabistan Maliye Bakanı İbrahim Abdülaziz El-Assaf​ ve beraberindeki heyetle görüştü.Bakan Ağbal'ın Devlet...

Bakan Ağbal, Suudi Arabistan Maliye Bakanı El-assaf İle Görüştü
A+ A-

ANKARA (AA) - Maliye Bakanı Naci Ağbal, Suudi Arabistan Maliye Bakanı İbrahim Abdülaziz El-Assaf​ ve beraberindeki heyetle görüştü.

Bakan Ağbal'ın Devlet Malzeme Ofisi'ndeki (DMO) makamında yapılan görüşme, basına kapalı gerçekleşti. Ağbal, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Bakan El-Assaf ile iki ülke arasında iş birliği imkanları ve global ekonomik gelişmeler üzerinde karşılıklı değerlendirmelerde bulunduklarını ve özellikle vergi anlamında daha fazla hangi alanlarda iş birliği yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Dünyanın ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemden geçtiğine işaret eden Ağbal, "Suudi-Arabistan, Türkiye için son derece stratejik önemli bir partner. Dolayısıyla Suudi Arabistan Kralı'nın Türkiye'yi ziyareti böyle bir dönemde iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesi, stratejik düzeyde yürütülen işbirliğinin artırılması noktasında önemli fırsatlar verecek. Sayın Maliye Bakanımızla bu konuları istişare ettik. Hem yatırımlar alanında, hem kamu maliyesi alanında, hem de özellikle Türkiye'nin Suudi Arabistan'ın diğer üçüncü ülkelerde birlikte işbirliği yapmak suretiyle önemli fırsatları beraber değerlendirebilecekleri hususlarında görüşmelerimiz oldu. Suudi Arabistan Kralı'nın Türkiye'yi ziyareti iki ülke arasındaki ticaretin daha da geliştirilmesine önemli katkılar sağlayacak" değerlendirmesinde bulundu.

Konuk bakan El-Assaf​ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasındaki ticaret, yatırımlar konusu ile üçüncü ülkelerle iş birliği yapılacak alanlar hakkında görüşmeler yaptıklarını kaydetti.

İki ülkenin birbiriyle stratejik ortaklık ilişkisi bulunduğunu ifade eden Assaf, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in ziyaretinin de bu anlamda ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesine temel oluşturacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından Ağbal, konuk bakana çini vazo hediye etti.