Bu ülkenin tek zengin insanı Sadettin Saran mı ?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs (Covid-19 )’le mücadeleye karşı önemli bir destek de Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’dan geldi. Saran koronavirüs salgınıyla mücadele için 1 milyon TL'lik bağış yaptı ama diğer zenginlerden ses yok.

Bu ülkenin tek zengin insanı Sadettin Saran mı ?
A+ A-

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs (Covid-19 )’le mücadeleye karşı önemli bir destek de Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’dan geldi. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölümlere yol açan Covid – 19 salgınının ortaya çıkarttığı olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, 1 Milyon TL’lik bağışta bulundu.

Belki de Sadettin Saran Türkiye'nin en zengin 100 insanı listesinde bile yer almazken koronavirüs ile mücadele için yapmış olduğu 1 milyon TL'lik bağış diğer zenginlerimize örnek olmalı.

Bu bağış toplumda özellikle de varlıklı insanların gözünde dayanışma duygusunu harekete geçirmeli. Çünkü bu dayanışma onbinlerce insan hayat mücadelesi verirken çok büyük bir moral değeri taşımaktadır. Ama ne yazık ki Türkiye'nin en zenginleri listesindeki isimlerden bu yaklaşımı göremiyoruz.

Biz bu haberi hazırlarken ya da hazırlamadan önce haberimiz olmadan destek sağlayan zenginler varsa da kusurumuza bakmasınlar...

SARAN: "HEPİMİZİN GÖREVİ"

Sadettin Saran, “İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde milletçe dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bu süreçte, tüm Türkiye’de günlerdir kahramanca hizmet veren sağlık çalışanlarımıza destek olmanın hepimizin görevi olduğuna inanıyoruz.  Ayrıca, Kırıkkale esnafına destek olmak amacıyla, bir de “Esnaf Yardım Paketi” oluşturuyoruz. Saran Group olarak bu bağlamda, Sağlık Bakanlığımıza ve baba ocağımız Kırıkkale’nin esnafına destek olmak için, toplamda  1.000.000 TL tutarında bir kaynak ayırdığımızı saygıyla duyuruyoruz. Millet olarak, bu zor günleri de elbirliğiyle, sevgiyle atlatacağız ”dedi.