Cebine güvenip kombisini sonuna kadar açabilen varsa okumasın!

Cebine güvenip kombisini sonuna kadar açabilen varsa okumasın!
Güncelleme:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın doğalgaz zamlarına tepki gösterdi. Akın, "Vatandaşımız kombisini açmaya korkuyor" dedi. Kaynak: CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: Vatandaşımız kombisini açmaya korkuyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP'nin Enerji ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın doğalgaza yapılan zamlarla ilgili açıklama yaptı. 

"Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezerviyle vatandaşa verilen müjde sözde kaldı. Doğalgaz üç ayda dördüncü kez zamlandı. Vatandaşımız faturalarda indirim beklerken, müjde art arda yapılan zamlara dönüştü. Her ay yapılan zamlar müjde sözü verilen vatandaşımızla alay etmektir."

"ZAMLAR VATANDAŞI BIKTIRDI"

"Doğalgaza 1 Ocak'ta, 1 Şubat'ta, 1 Mart'ta ve son olarak 1 Nisan'da yüzde 1 oranında zamlar yapıldı. Her ay yüzde 1 oranında yapılan ve olağan hale gelen zamlarla algı yönetilmek istense de vatandaşlarımız bu zam yağmurunda nefes alamaz hale geldi. Vatandaşımız havaların henüz ısınmadığı bugünlerde kombisini açmaya korkuyor. En temel ihtiyaç olan ısınmadan el yakan faturalar nedeniyle vazgeçiyor.

Yalnızca üç ayda yüzde 1 oranında peş peşe yapılan dört zamla  BOTAŞ'ın çıplak 100 metreküp doğalgaz fiyatı konutlarda 125,1 TL'den 130,3 TL'ye; ticarethanelerde 100 metreküp doğalgazın fiyatı 140 TL'den 145,7'ye yükseldi. Sistem kullanım bedeli, KDV ve ÖTV gibi faturada yer alan kalemlerle birlikte otomatikleşen zamların faturalara yansıması  daha fazla oluyor. Vatandaşımız her ay düzenli olarak artan faturalardan şikayet ediyor."

"VATANDAŞI DEĞİL, ŞİRKETLERİ KOLLUYORLAR"

"1 Nisan 2021 itibarıyla şirketlere satılan elektrikte yüzde 17,5 indirim, şirketlerin kasasına giden dağıtım bedelinde ise binde 40 oranında zam yapıldı. Aynı tarihte doğalgazın dördüncü kez zamlanması ise iktidarın vatandaşlarımızı değil, şirketleri kolladığını gösteriyor. Artık biraz da vatandaşımızı düşünün. Yanlış ekonomi politikalarıyla zaten geliri düşen, bir haftada yüzde 10 fakirleşen vatandaşımızı yeni zamlarla karşı karşıya bırakmak insafsızlıktır. İktidar enerjide çağ atladık diyor. İktidarın enerjide çağ atlattığı tek şey her ay otomatik bir şekilde artan faturalardır."