Dünya Mobil Kongresi Başladı

BARCELONA (AA) - EDA TOPCU - Dünyanın en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan GSMA Dünya Mobil Kongresi, İspanya'nın Barcelona kentinde başladı.Bu...

Dünya Mobil Kongresi Başladı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

BARCELONA (AA) - EDA TOPCU - Dünyanın en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan GSMA Dünya Mobil Kongresi, İspanya'nın Barcelona kentinde başladı.

Bu yılki teması "Mobile is Everything - Mobil Her Şeydir" olarak belirlenen ve dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olarak kabul edilen GSMA Dünya Mobil Kongresi, kapılarını ziyaretçilere açtı.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin yer aldığı ve yeni teknolojilerini tanıttığı fuarın ilk gününde en büyük sürpriz mobil telefon üreticilerinden geldi. Samsung, Sony, HTC, LG gibi firmalar fuarda yerlerini alırken son modellerini tüketici ile buluşturdular.-Fuarda Mark Zuckerberg sürpriziSamsung Electronics fuar kapsamında Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'in tanıtımını yaptı. Günümüzün tüketici yaşam biçimine göre yaratılan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'ler tasarımın sadeleştirilmesinin yanı sıra, geliştirilen kamerası, modernize edilen yazılım işlevleri ve bağlantı özellikleri ile fuarda öne çıkan ürünler arasında yer alıyor.

Verilen bilgiye göre, Galaxy S7'ler suya ve toza karşı dayanıklı olarak tasarlandı. İki farklı işlemci ile gelen Galaxy S7'ler ABD ve Çin pazarına Snapdragon 820, diğer tüm ülkelerde Exynos 8890 işlemci ile satışa sunulacak.

Galaxy S7 ile birlikte gelen önemli bir yenilik de 'ekran daima açık' özelliği. Bu sayede bildirimleri görmek için ekranı açmaya gerek kalmıyor. S7’lerde 'Dual Pixels' ismini verdiği yeni bir otomatik odaklanma teknolojisine geçen Samsung düşük ışıkta bile netliği en üst seviyeye çıkarıyor.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in üzerinde düşük ışıkta dahi daha aydınlık ve net kareler sağlayan, bir akıllı telefonda ilk kez yer alan Çift Piksel (Dual Pixel) kamera bulunuyor.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, ziyaretçilere sürpriz yaparak Samsung'un tanıtım etkinliğine katıldı. Zuckerberg katılımcılardan büyük ilgi gördü. Artırılmış gerçeklik gözlüğü Gear VR ve 360 derece kamera üzerinde duran Zuckerberg, gelecek nesil platformun Gear VR olduğunu söyledi.-Fuarda şirketlerden akıllı telefon atağıFuarda LG de yeni akıllı telefonu LG G5'i ziyaretçilerle buluşturdu. Verilen bilgiye göre tek parça metalden gövdesi bulunan telefonun kolay çıkartılabilir pil özelliği öne çıkıyor. LG Oyun Arkadaşları adı altında kendisine eşlik eden bir cihaz koleksiyonuyla tamamlanan LG G5, istenildiğinde dijital kamera ya da Hi-Fi oynatıcı gibi birçok cihaza dönüştürülebiliyor.

Vodafone Çok Satanlar Masası'na katılacak LG G5'in nisan ayında satışa sunulması bekleniyor.

Bir başka global teknoloji şirketi HTC ise fuarda Desire serisi akıllı telefonlarının en yenilerini tanıttı. Desire serisinin 2 yeni modeli HTC Desire 530 ve 825, modayı tüketici elektroniği ile buluşturmayı hedefliyor.

Sony Mobile da XperiaTM markasının yeni yüzü "X" Serisi akıllı telefonlarını fuarda görücüye çıkardı. Tanıtımı yapılan "Xperia X", "Xperia X Performance" ve "Xperia XA" modelleri 2016'nın yaz aylarından itibaren beğenilere sunulacak.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News