Akaryakıta yapılan indirimler ne zaman pompaya yansıyacak ?

Akaryakıtta yapılan indirimler, Eşel Mobil Sistemi devrede olduğu için pompaya yansımıyor. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası indirimler hakkında açıklama yaptı.

Akaryakıta yapılan indirimler ne zaman pompaya yansıyacak ?
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Akaryakıtta şu an Eşel Mobil Sistemi devrede olduğu için pompaya gelen zamlar veya indirimler vatandaşa yansımıyor ve ÖTV oranından karşılanıyor. EPGİS'in hesabına göre benzin ve motorinde 30 kuruş, LPG'de ise 20 kuruş sonra pompa fiyatlarına gelen indirimler vatandaşa yansıyacak. 

30 kuruş sonra benzin ve motorin fiyatları ucuzlayabilir. Nasıl mı? İşte cevabı… Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) verdiği bilgilere göre; bugün itibari ile ÖTV ayarlamaları sonrasında akaryakıtta karşılanan ÖTV miktarları benzin ve motorinde 30 kuruş, LPG’de ise 20 kuruş olarak belirlendi. Yani akaryakıta gelen indirimler bu rakamların aşılması sonucunda pompa fiyatlarına yansımaya başlayacak.

İNDİRİMLER POMPAYA NE ZAMAN YANSIYACAK?

Bugün itibari ile Dolar /TL yönünü aşağı çevirdi. Hal böyle olunca dünya piyasasındaki ham petrol fiyatlarının gerilemesi ile birliktede akaryakıt fiyatları da geriliyor.

EPGİS’in konu hakkında twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle;

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News