Altın 400 TL'ye koşuyor! Dolar ve Euro ise yatay seyirde!

Yurt içi döviz piyasalarında son günlerde yaşanan durağan hava yeni haftada da sürüyor. Dolar/TL yeni güne 6,85 TL'den, Euro/TL ise 7,70 TL'den başladı. Çeyrek altın 641 lira, Cumhuriyet altını 2.552 liradan satılıyor.

Altın 400 TL'ye koşuyor! Dolar ve Euro ise yatay seyirde!
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Yurt içi döviz piyasalarında son günlerde yaşanan durağan hava yeni haftada da sürüyor.

Küresel piyasalarda corona virüs salgınında ikinci dalga endişesiyle dalgalanma yaşanırken yurt içi piyasalarda sakin bir seyir hakim. Dolar/TL, yeni haftanın ilk işlem gününde 6,85'te yer alıyor.

Euro/TL ise 7,70 TL'de yer alıyor.

Küresel piyasalarda corona virüs salgınında ikinci dalga endişesiyle dalgalanma yaşanırken yatırımcıların güvenli limanı altın fiyatlarında yükseliş hakim.

Altının gram fiyatı yeni haftaya değer kazancıyla başlayarak 391 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 641 lira, Cumhuriyet altını ise 2.552 liradan işlem görüyor.

Altının onsu ise 1.774,16 dolarda yer alyor.

Analistler, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının finansal etkileriyle mücadelede merkez bankaları ve ekonomi yönetimlerinin genişleyici tutumlarını sürdürmelerinin altın fiyatlarını desteklediğini ifade etti.

Uzmanlar, bugün yurt içinde Haziran ayı ekonomik güven endeksi verisinin takip edileceğini belirtirken yeni tip corona virüse (Covid-19) ilişkin haber akışının da gündemin odağındaki yerini koruduğunu ifade ederken, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.790 doların direnç olarak öne çıktığını, gram altında ise 380-395 lira bandının izleneceğini kaydetti.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News