Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Bank Asya satışa çıkıyor

TMSF'ye devredilen Bank Asya 14 Temmuz'da düzenlenecek ihale ile satılacak.

Bank Asya satışa çıkıyor
A+ A-

Bank Asya'nın tüm şirket yönetimini temsil eden yüzde 24'lük hissesinin satılacağını belirten Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, şu mesajları verdi:

İKİ KOLLU MÜCADELE:
Paralel Yapı'ya doğrudan veya dolaylı şekilde finansman sağlayan firmalarla ilgili çalışmalar devam ediyor. İki hedef var. Biri destek veren personelin tasfiye edilmesi, ikincisi de parasal kaynakların kesilmesi. Dile getirilen rakamlar varsayım. Rakam çok yüksek... İnsanlar üzerinden, para nakli gerçekleştirmiş.

SATIŞI GERÇEKLEŞECEK:
Bank Asya'nın satışı gerçekleştirilecek. Bank Asya ile ilgili özel bir durum var. Bu yüzde 24 neye göre seçildi? Yüzde 24 hisse sahipleri onay verenler. Mekanizma öyle işliyor. Yüzde 56'nın oy hakkı yok, dolayısıyla yüzde 24'ü yarıdan fazla yetki anlamına geliyor, şirketi yönetebiliyor.

HUKUKA UYGUN:
Bank Asya'ya el konulması sürecinde yapılanların hepsinin yasal dayanağı var. Kesinlikle bunun dışında bir adım atılması söz konusu değil. Kimse öyle bir adım atmaz. Bu hassasiyet nedeniyle zaman zaman gecikmeler oluyor. Hukuka aykırı adım atılması, karar alınması, imza atılması söz konusu bile olamaz.

DIGITURK İHALESİ:
Digiturk'ün satış işlemini kesinlikle TMSF yapmadı. Satışı firma sahipleri yaptı. TMSF, Çukurova'dan alacağı nedeniyle Digiturk'e müdahil oldu. TMSF satışa onay veriyor sadece. Satış rakamı kendi alacağını karşılaması gerekir, o açılardan bakıyor.