Şekerbank hisselerini geri aldı

Şekerbank'ın hisse satışı ihalesine, banka hisseleri 175 milyon TL'ye geri aldı.

Şekerbank hisselerini geri aldı
A+ A-

Şekerbank'ın arap saçına dönen icradan hisse satışı ihalesi bugün gerçekleşti. İhalede hisseleri 175 milyon TL ile Şekerbank geri aldı. Böylece Vakıfbank da Şekerbank'tan alacağı olan parayı almış oldu.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Şekerbank’ın hisselerinin icradan satışıyla ilgili dün icra müdürlüğünün verdiği iptal kararı, bu sabah mahkemeye yapılan itiraz sonrası kaldırılmış, mahkeme 178 milyon lira bedelli hissenin icradan satışı için devam kararı vermişti.

Konuyla ilgili alacaklı durumda olan Vakıfbank da KAP’a açıklamada bulunmuştu.

İşte o açıklama:

“İlgili açıklamamızda belirtilen ELT Lojistik Ltd. Şti. firması lehine kullandırılan krediyle ilgili, T.C. İstanbul 14. İcra Dairesi 2016/ 5236 Esas No.lu dosyasında verilenŞekerbank T.A.Ş. hisselerinin satışının durdurulmasına ilişkin karar, Bankamızca yapılan şikayet üzerine icra mahkemesi kararı ile iptal edilmiş olup, söz konusu hisselerin satış işlemlerinin devamına karar verilmiştir.”

KIRAN KIRANA PAZARLIK

Şekerbank'ın hisseleri için teklif 87 milyon 379 bin lira ile başladı. Kıran kırana pazarlık sonrasında rakam 175 milyon liraya kadar çıktı.

Şekerbank kendi hisselerini geri aldı.