AK Partili vekilden Melih Gökçek açıklaması
Kadıköy'de linç girişimi ! Satırla saldırdıalr
Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü

"Türkiye’yi Uluslararası Bir Turizm Markası Yapacağız"

TÜROB Başkanı Bayındır:- "Türkiye’yi uluslararası bir turizm markası yapmak en önemli hedefimiz olmaya devam edecek"- "Sektörümüzün dinamik yapısı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde bu zor süreci kısa süre içerisinde atlatmayı umuyoruz"

"Türkiye’yi Uluslararası Bir Turizm Markası Yapacağız"
A+ A-

İSTANBUL (AA) - Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, "Türkiye’yi uluslararası bir turizm markası yapmak en önemli hedefimiz olmaya devam edecek. Türk turizmi olarak en kötü dönemlerden birisi içerisinde olduğumuz bugünlerde, sektörümüzün dinamik yapısı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde bu zor süreci kısa süre içerisinde atlatmayı umuyoruz" dedi.

Bayındır, Türkiye genelinde, 15-22 Nisan 2016 tarihleri arasında kutlanacak "Turizm Haftası" nedeniyle yayınladığı mesajında, turizm sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçen yılın ikinci yarısından itibaren Türkiye ve yakın coğrafyasında ortaya çıkan siyasi kargaşa ve güvenlik sorunları neticesinde Türk turizminin irtifa kaybettiğini aktaran Bayındır, "Ülke turizm sektörü paydaşları olarak en kötü dönemlerden birisi içerisinde olduğumuz bugünlerde, sektörümüzün dinamik yapısı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde bu zor süreci kısa süre içerisinde atlatmayı umuyoruz." ifadelerini kullandı.


- "Turizm kendisi dışında 54 sektörü daha harekete geçiriyor"


Bayındır, mesajında turizmin, günümüzde yaşadığı zorlu sürece karşın son 10 yılda büyük bir sıçrama yaptığını ve tamamen yerli kaynak girişleriyle, kendisi dışında 54 sektörü daha harekete geçirdiğini anımsattı.

Turizmin ekonominin en çok döviz girdisi sağlayan, istihdama ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlayan en önemli sektörlerden biri konumuna geldiğini anlatan Bayındır, şunları kaydetti:

"Sektörümüzün, yatırımcısından çalışanına kadar tüm aktörlerinin ortak gayretleri sonucu ulaştığımız bu başarısının sahip olduğumuz eşsiz tarih ve doğanın korunarak sürdürülebilir bir turizm anlayışının geliştirilmesinin yanında Türkiye’yi uluslararası bir turizm markası yapmak en önemli hedefimiz olmaya devam edecektir. İçerisinde yaşadığımız bu zorlu süreci ve sektörümüzdeki sürdürülebilir yatırım ve istihdam sürecini hükümetimizin alacağı acil, radikal ve proaktif önlemler ile aşacağımızı umuyoruz.

Bu meyanda, 15-22 Nisan haftasında kutlanan 'Turizm Haftası' etkinliklerinin toplumumuzda turizm bilincinin pekiştirilmesi ve geliştirilmesine katkısının büyük olacağına inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta sektörün emektar çalışanları olmak üzere, tüm turizm camiasının ve halkımızın Turizm Haftası’nı kutluyor, değerli meslektaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum."