Dışişleri Bakanlığı'ndan referandum için flaş açıklamalar
Kuzey Irak'ta referandum başladı ! İşte Türkiye'nin planı
Erdoğan, Kadir Topbaş'ın yerine o ismi istedi

Hangi sektörde ne kadar eleman açığı var ?

Ciner Yayın Holding İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ataman eleman açığı olan sektörleri ve iş fırsatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hangi sektörde ne kadar  eleman açığı var ?
A+ A-

Ataman'ın açıklamasından notlar:

* 2016 yılına hareketli başladık. Temmuz ayında yaşanan kötü ve elim olay biraz sıkıntı yarattı. İş dünyası istihdam piyasasında bazı olumlu durumları da meydana getirdi.

* Temmuz ayında işsizlik oranlarında artış gözlemlendi. İş piyasasındaki sunulan imkanları değerlendirdiğimizde hizmet sektörünün fırsat sunduğunu görebiliyoruz.

* İzmir ve Bursa'da bir değerlendirme yaptık. İlan sayılarını değerlendirdik. İstihdam piyasasında ocaktan bu yana önemli bir yükselme söz konusu. İzmir ve Bursa'da çalışanlara iş sunduklarını görüyoruz. Bölgesel koşulları dikkate alınca arkadaşlarımızı oralara yönlendirmekte fayda var.

* İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'na baktığımızda bir düşüş söz konusu. İş arama ve bulmada şehir değiştirmeyi düşünmekte önemli bir unsur haline gelebilir. 2017'de turizm sektöründe işarayanların bulabileceğini düşünüyoruz.

* İstihdam açığı olan meslekler içinde sektörel baktığımızda tekstil sektöründe yoğun bir şekilde eleman alımı olduğunu görüyoruz. İkinci sırada yapı sektörü, üçüncü sırada üretim/endüstriyel üretim, dördüncü sırada hizmet ve beşinci sırada sağlık sektörü var. Özellikle sağlık sektörü yüzde 17 oranında başvuru almış. İlan sayısı artmış.