İzmir'de şoke eden olay: Bebeğin idrarında uyuşturucu çıktı
Erdoğan talimatı verdi A'dan Z'ye denetim başlıyor
AK Parti'de istifa operasyonu: 6 başkandan 5'i gitti

TOKİ'den indirim kampanyası !

TOKİ, borcunu ödeyen, tapu almak isteyen kişilere indirim kampanyası başlattı

TOKİ'den indirim kampanyası !
A+ A-

TOKİ, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor

Başbakanlık Toplu Konut idaresi Başkanlığı, 175 bin  alıcının yararlanacağı indirim kampanyasını 22 Ağustos'ta başlatacak.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada, borcunu erken kapatıp  tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri sahiplerinden yoğun talep geldiğini  vurguladı.

Talepler üzerine her yıl olduğu gibi bu yıl da borcunu ödeyerek  tapusunu almak isteyen vatandaşlar için indirim kampanyası başlattıklarını  belirten Turan, yüzde 20 indirim uygulanacak kampanyaya başvuruların 22  Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri  alıcılarının bu tarihler arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini ifade  eden Turan, "Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim  oranından yararlanılması mümkün olmayacak." dedi.
 
Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve  geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yerleri  sahiplerinin yararlanabileceğini söyleyen Turan, şu değerlendirmede bulundu:

"Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil  edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri  alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat,  emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor."

175 bin alıcı yararlanabilecek

TOKİ tarafından satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş,  geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda  devam eden 174 bin 441 konut ve bin 379 iş yeri bulunuyor.

AA