'Çaldığımız kapılar üzerimize kapanıyor'

Bursa’da şeftali tezgahlarında yıkım arbedesi

'Çaldığımız kapılar üzerimize kapanıyor'

BURSA- İstanbul Karayolu kenarında bulunan ve şeftali satışı yapılan tezgahlar, yasak olduğu gerekçesi ile jandarma ve zabıtanın müdahalesi ile yıkıldı. Yıkım sırasında tezgah sahiplerinin karşı çıkması sonucu arbede yaşandı.

1/ 20
'Çaldığımız kapılar üzerimize kapanıyor'

Bursa- İstanbul yolu üzerinde, Dürdane Rampası Mevkiinde yol boyunca açılan çadır ile 19 şeftali tezgahı, yasak olduğu gerekçesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından kaldırılmak istendi. Geçen hafta zabıta ekiplerince uyarılan satıcıların tezgahlarını kaldırmaması üzerine, jandarma ve zabıta ekipleri bugün tezgahların bulunduğu bölgeye gitti. Tezgah sahiplerinin yıkıma izin vermemesi ve tepki göstermesi üzerine arbede yaşandı. Bazı satıcıların, yıkımı yapacak olan kepçelerin önünde durup, üzerine çıkması sonucu jandarma müdahale etti. Bu sırada bazı satıcılar, Bursa- İstanbul karayolunu oturarak araç trafiğine kapatmak istedi. Jandarma kendilerine engel olurken, bir kişi ise baygınlık geçirip yere düştü.

2/ 20
'Çaldığımız kapılar üzerimize kapanıyor'

'AK PARTİ'YE OY VERDİK'

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdür Vekili Mustafa Mutlu’ya tepki gösteren satıcılar "AK Parti’ye oy verdik. Bugün kimse yanımızda değil. Ekmek paramızı kazanıp, çocuklarımızı buradan kazandığımız paralar ile büyütüyoruz. Tezgahlarımızı yıkınca onlara kim bakacak?" dediler.

3/ 20
'Çaldığımız kapılar üzerimize kapanıyor'

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdür Vekili Mustafa Mutlu, 2008 yılından bu yana tezgahların kaldırılması için satıcıları uyardıklarını söyledi. Mutlu, köyde yaşayan kişilere satmaları için özel yer yaptıklarını açıkladı.

4/ 20