'Gerçekten sen misin' diye soruyorlar

Balıkesir'de yaşayan ve 2 sene önce 156 kilo olan Ferhan Çil, geçen sürede 78 kilo verdi.

'Gerçekten sen misin' diye soruyorlar

Balıkesir'de Karesi Belediyesi Nikah Dairesi'nde çalışan ve kilolarından dolayı sıkıntı çeken Ferhan Çil, geçirdiği iki operasyonla 156 kilodan 78 kiloya düştü. Kilolarından dolayı tansiyon problemi yaşayan Ferhan Çil, gittiği nöroloji doktorunun kendisine, "25 yaşındaki bir bayana tansiyon hapı vermeye utanıyorum" demesiyle birlikte kilo verme mücadelesine girdi.

1/ 7
'Gerçekten sen misin' diye soruyorlar

156 kiloyken girdiği ilk operasyonda 33 kilo veren Çil, 123 kiloya düşmeyi yeterli bulmayınca başka bir ameliyat daha yaptırmaya karar verdi. Birinci operasyonda tüp mide ameliyatı olan Çil, 1,5 yıl sonra da mini gastrik bypass ameliyatı oldu. Olduğu ikinci ameliyat sonrası 78 kiloya düşen Ferhan Çil, "156 kiloluk bir bayan olarak artık fizik falan umurumda değildi. Çok aktiftim, herkesle samimi dostane ilişkilerim vardı. Beni sempatik de buluyorlardı. Fakat artık sağlık problemleri canıma tak demişti. Tansiyonum falan yükselmeye başlamıştı. O nedenle fiziki açıdan da etkilemeler oldu. Fakat sağlık daha önemli benim için. Tansiyon probleminden dolayı bir gün hastaneye gittim. Nöroloji doktoru '25 yaşındaki bir bayana tansiyon hapı vermeye utanıyorum' dedikten sonra bu maceraya atıldım" dedi.

2/ 7
'Gerçekten sen misin' diye soruyorlar

"HAYATIM TAMAMEN DEĞİŞTİ"

2 yıl içinde toplam 78 kilo veren Ferhan Çil, artık daha sağlıklı nefes aldığını ve yürüdüğünü belirterek, "Hayata pozitif bakabiliyorum, en güzeli o aslında. Daha önce sosyaldim fakat şimdi sosyal aktivitelerim daha çok gelişti. Ailemle, arkadaşlarımla olan ilişkilerim daha çok gelişti. Herkes olumlu yaklaşıyor. Yolda görüp de 'Aaa gerçekten sen misin' diye dönüp defalarca soranlar oluyor. Ailem sonuna kadar destekledi. Ben onların desteğiyle buraya kadar geldim" dedi.

3/ 7
'Gerçekten sen misin' diye soruyorlar

"FAST FOOD YEMEYİ KESTİM"

Beslenme alışkanlığına dikkat eden Ferhan Çil, "Protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Et, balık, süt, yoğurt ve yumurta. Bu tarz besinlerle besleniyorum. Daha önce de bunlardan yiyordum fakat fast food tarzı besleniyordum" dedi.

4/ 7