'İlişkiye giremeyince öldürmüş'

'İlişkiye giremeyince öldürmüş'

'İlişkiye giremeyince öldürmüş'

OSMANİYE'de 3 yıl önce iç çamaşırıyla boğularak öldürülen 22 yaşındaki Esma Güven'in cinayet şüphelisi 28 yaşındaki Serkan Özder yakalandı.(DHA)

 

1/ 17
'İlişkiye giremeyince öldürmüş'

140 kişiden alınan DNA örneği sonucu kimliği belirlenen şüpheli, suçunu itiraf ederek ilişkiye giremeyince Esma'nın kendisine hakaret etmesi üzerine iç çamaşırıyla onu boğarak öldürdüğünü söyledi.
 

2/ 17
'İlişkiye giremeyince öldürmüş'

Olay, 10 Eylül 2011 günü saat 23.50 sıralarında Osmaniye'nin Ahmet Yesevi Mahallesi Güney Çevre Yolu üzeri kireç ocağı mevkiindeki boş arazide meydana geldi. İddiaya göre Amanos Dağları'ndaki terörist faaliyetleri denetleyen askerler, boş arazide hareketsiz yatan birini görünce polisi aradı. Olay yerine gelen polisler, bir kadının çıplak halde cesedini buldu.
 

3/ 17
'İlişkiye giremeyince öldürmüş'


140 KİŞİDEN DNA ÖRNEĞİ ALINDI

Parmak izinden, öldürülen kadının, 'fuhuş yapmak, ruhsatsız silah taşımak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, uyuşturucu madde satmak ve kullanmak' suçlarından poliste kaydı bulunan Esma Güven olduğu belirlenirken, cesetten alınan biyolojik örnekler de Ankara Kriminal Polis Laboratuarı'na gönderildi. Yapılan incelemelerde Esma'nın tırnaklarında bir erkek DNA'sı bulundu. Cinayeti aydınlatmak için geniş çaplı bir araştırma yapan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Osmaniye merkez ve ilçeleri ile Hatay'ın Erzin ve Dörtyol ilçelerinden toplam 550 kişinin ifadesini aldı. Polis, şüpheli olarak değerlendirdiği 140 kişiden DNA örneği alarak yine Ankara Kriminal Polis Laboratuarı'na gönderdi.

 

4/ 17