'Madene ve madenciye sahip çık'

Soma'da, 'madene ve madenciye sahip çık' sloganıyla bir araya gelen yaklaşık 2 bin kişi yürüyüş yaptı.

'Madene ve madenciye sahip çık'

Basın açıklamasında koşulların bir an önce iyileştirilip, madenlerin tekrar çalışmaya başlamasını talep eden topluluk, sonrasında sessizce dağıldı.

1/ 11
'Madene ve madenciye sahip çık'

Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ile Soma Ticaret ve Sanayi Odası tarafından "Madene ve madenciye sahip çık" sloganıyla organize edilen yürüyüşe madenciler, esnaf, sivil toplum kuruluşları, Soma Nakliyeciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri ve CHP'lilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

2/ 11
'Madene ve madenciye sahip çık'

Topluluk, bugün saat 17.00 sıralarında, Gaziosmanpaşa Caddesi Beşyol Mevkii'nde bulunan Madenci heykeli önünde toplandı. Büyük bir Türk bayrağının arkasına geçen grup, "Esnaf uyuma madenciye sahip çık", "Madenci ve madenler var ise esnaf var olur" ve "Esnaf madencinin yanında" sloganlarıyla yürüyüşe geçti. Yaklaşık 2 bin kişi, Beşyol Mevkii'nden önce Atatürk Caddesi'ne, ardından Cengiz Topel Meydanı'na yürüdü.

3/ 11
'Madene ve madenciye sahip çık'

Ölen madenciler için burada saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra topluluk adına Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan, basın açıklaması yaptı.

4/ 11