1 yılda 95 kilo verdi

1 yılda 95 kilo verdi

Son yıllarda özellikle Kuveyt ve Suudi Arabistan'dan gelen turistlerin de ilgi göstermeye başladığı Sapanca’ya geçen yıl fazla kilolarından kurtulmak için gelen Suudi Arabistanlı 21 yaşındaki Hassan Abdullah Hüseyin Mira, kaldığı kaldığı otelde diyetisyen Ali Dereli sayesinde 95 kilo vererek 180'den 85 kiloya düştü.

1/ 8
1 yılda 95 kilo verdi

Artık zorlanmadan rahat yürüdüğünü söyleyen Suudi Arabistanlı Mira "Fazla kilolarımdan kurtulduğum için mutluyum" dedi.

Geçen yıl fazla kiloları nedeniyle kapısına kadar minibüsle geldiği Sapanca’daki otele otomobille geldiğini söyleyen Mira, Sapanca’da gazetecilere günde 7 kez yiyerek nasıl kilo verdiğini anlattı. Geçen yıl 180 kilo ağırlığında olduğunu belirtirken, şöyle dedi:

2/ 8
1 yılda 95 kilo verdi

"Şu an 85 kiloyum. Yaklaşık 95 kilo verdim. Geçen sene yaklaşık 1,5 ay bu otelde kaldım ve 25-30 kilo verdim. Daha sonra Arabistan’a döndüm. Buradan giderken kendim için bir beslenme programı aldım ve bu programı kardeşim Yaser’le birlikte uyguladık. Yaser de yaklaşık 60 kilo verdi. Her ay diyetisyenim Ali Beyi aradım ve programın gidişatı ile ilgili ona sorular sordum. Şu an bütün ailemle beraber sağlıklı besleniyoruz. Ben de onların diyetisyeni oldum. Sağlıklı beslenerek kolay kilo kaybediyorsunuz. Diğer programlar gibi yorulmuyorsunuz. Günde 7 öğünden fazla besleniyorsunuz.

3/ 8
1 yılda 95 kilo verdi

Her 2 saatte bir şeyler yemelisiniz. Sadece otelin bahçesinde ve havuzda egzersizler yapıyoruz. Kendimi çok rahat hissediyorum ve bu yüzden Arabistan’dan arkadaşlarımla beraber tekrar geldim."

4/ 8