10 bin 550 öğrenciden rekor

Aydın Adnan Menderes Stadyumu'nda bir araya gelen 10 bin 550 öğrenci, hep bir ağızdan 'Çanakkale Türküsü'nü söyleyerek 61'inci Dünya Çocuk Rekoru'nu kırdı.

10 bin 550 öğrenciden rekor

Aydın Adnan Menderes Stadyumu'nda bir araya gelen 10 bin 550 öğrenci, hep bir ağızdan 'Çanakkale Türküsü'nü söyleyerek 61'inci Dünya Çocuk Rekoru'nu kırdı. Dünya Çocuk Rekorları Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural da gözetmen olarak rekoru takip etti.
Aydın Valiliği, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde ve MB Holding'in katkılarıyla orkestra eşliğinde en kalabalık öğrenci korosu ve en çok çocukla 'Çanakkale Türküsü' rekor denemesi yapıldı.

1/ 9
10 bin 550 öğrenciden rekor

"Efeler Diyarı Aydın'dan Şehitlerimize Bin Selam" adı ile gerçekleştirilen organizasyonda, 10 bin 550 öğrenci Çanakkale Türküsü'nü söyleyerek rekor kırdı. "Efeler Diyarı Aydın'dan Şehitlerimize Bin Selam" projesi kapsamında düzenlenen organizasyon Adnan Menderes Stadyumu'nda gerçekleştirildi. Dünya Çocuk Rekorları yetkilisi Aydın Türkgücü ve Dünya Çocuk Rekorları Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince deneme izlendi. Aydın Vali Yardımcısı Halil Canavar, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Bekir Çeker, MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halil Şen ve çok sayıda vatandaş rekor denemesini izledi.

2/ 9
10 bin 550 öğrenciden rekor

10 BİN 550 ÖĞRENCİ AYNI ANDA SÖYLEDİ
Kentteki lise, ortaokul ve liselerden toplam 10 bin 550 öğrenci stadyumda yerini aldı. Öğrenciler saha içinde "Dur Yolcu" siluetini oluşturdu. 10 bin 550 öğrenci hep bir ağızdan Çanakkale Türküsü'nü söyledi. Rekor denemesinin ardından bu kez stadyumda bulunan öğretmen ve velilerin de katılıyla türkü ikinci kez seslendirildi.

3/ 9
10 bin 550 öğrenciden rekor

PROF. DR. KURAL AĞLADI
Dünya Çocuk Rekorları Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, yaptığı duygusal konuşma sırasında gözyaşlarını tutamadı. Prof. Dr. Kural, "Benim dedem Fettah Gün. Anneannemle nişanlandıktan sonra askere alınmış. Sarıkamış'a gönderilmiş. Çanakkale'de 234 bin kişi, orada da doksan bin kişi donarak öldüler. Donarak. Bu ülke için. Biz burada oturalım diye öldüler hepsi. Komik sanatçılar bunu bilmezler. Ne giyeceğim diye gezen doksan altmış doksan, konuşması noksan kadınlar bunları bilmezler. Ama bizim bilmemiz lazım tarihimizi gençler. 234 bin kişinin ağıtlarını yan yana koyun.

4/ 9