11 il ve ilçede oylar yeniden sayılacak!

Yerel seçim sonuçları henüz resmen açıklanmazken 11 il ve ilçede oylar yeniden sayılacağı öğrenildi.

11 il ve ilçede oylar yeniden sayılacak!

İstanbul, İzmir, Ankara, Yalova, Kars, Bartın, Bitlis, Osmaniye, Kastamonu, Balıkesir ve Afyonkarahisar'ın bazı ilçelerinde yapılan itirazlar sonucunda oylar yeniden sayılacak.

1/ 13
11 il ve ilçede oylar yeniden sayılacak!

AFYONKARAHİSAR Afyonkarahisar'da oy kullanımının sona ermesinin ardından, oy çuvallarının bazılarının Afyonkarahisar Belediyesi'ne ait logolu araçlarla taşındığı ve çuvalların ağzının açık olduğu iddiasıyla, MHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı tutanak tutturdu. MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı, yaptığı açıklamada, birleştirme tutanakları ile kendi verilerine bakarak sonuçlara itiraz edilip edilmeyeceği konusunda karar verileceğini bildirdi. Yağcı, ağzı açık çuvallar ve belediyenin logolu araçlar ile taşınan oy çuvalları hakkında gerekli tutanağın tutulduğunu kaydetti.

2/ 13
11 il ve ilçede oylar yeniden sayılacak!

ANKARA Ankara'da, soluk soluğa giden ve çok az bir farkla AKP adayı Melih Gökçek'in kazandığı bildirilen seçim için, CHP bazı ilçelerde oyların tekrar sayımını isteyecek. CHP adayı Mansur Yavaş, bir oyun bile peşine düşeceğiz" dedi.

3/ 13
11 il ve ilçede oylar yeniden sayılacak!

BALIKESİR Balıkesir'in Manyas ilçesinde, AKP ile CHP adayları arasındaki başabaş giden seçim yarışını, CHP adayı Tancan Barçın'ın 3 oyla önde bitirdiği öğrenildi. AKP İlçe Başkanlığı, oyların yeniden sayılması için itirazda bulunacak. AKP Manyas İlçe Başkanı Fikret Altun, ilçede seçim yarışının çekişmeli geçtiğini söyledi. Aradaki farkın çok az göründüğünü belirten Altun, "Sabah saatlerinde İlçe Seçim Kuruluna itiraz ederek, özellikle bazı sandıklarda oyların yeniden sayılmasını isteyeceğiz" diye konuştu.

4/ 13