12 milyar dolar miras bıraktı

12 milyar dolar miras bıraktı

İngiltere'nin en zengin üçüncü kişisi, 6. Westminster Dükü Gerald Cavendish Grosvenor geçirdiği ani kalp krizi nedeniyle 64 yaşında vefat etti. Ünlü İngiliz milyarder 25 yaşındaki oğluna 9 milyar sterlin servet bıraktı. Bu da 12 milyar doları aşkın bir rakama denk geliyor.

İngiliz kraliyet ailesine yakınlığıyla bilinen Grosvernor, Londra’da sahip olduğu 121 hektar arsayla ülkenin en zengin toprak sahiplerinden biri olarak tanınıyor.

1/ 7
12 milyar dolar miras bıraktı

İngiltere'nin en zengin üçüncü kişi olan Grosvernor, 25 yaşındaki oğluna tam 9 milyarsterlin miras bıraktı.

LONDRA'NIN EN PAHALI BÖLGESİ

Ünlü milyarderin ailesinin 1677’den beri topraklarına sahip olduğu ve nesiller boyunca kalkındırdığı Mayfair ve Belgravia bölgeleri, günümüzde Londra’nın en pahalı semtleri arasında bulunmakta.

2/ 7
12 milyar dolar miras bıraktı

DÜNYADA DA ÇOK FAZLA KONUTA SAHİP

CNBC’nin haberine göre aile İngiltere’de sahip olduğu toprakların yanı sıra, dünyaçapında de birçok konut ve işyerine sahip.

Dük ünvanını 1979’da babasının ölümüyle edinen ve sonrasında aile işlerinin başına geçen Cavendish, 1990’ların sonunda geçirdiği sinir krizini işinin ve devamlı gözönünde olmanın getirdiği strese bağlıyordu.

3/ 7
12 milyar dolar miras bıraktı

1992’de Independent gazetesine verdiği röportajında, “Tercih şansım olaydı eğer, böyle varlıklı bir hayatı asla seçmezdim, fakat yine de bu hayatı terk etmeyi asla düşünmedim” açıklamasında bulundu.

4/ 7