14 dağcı mahsur kaldı

14 dağcı mahsur kaldı

Ağla Köyü'nün üstünde bulunan Sandıras Dağı'na kamp kurmak için çıkan Muğla Üniversitesi dağcılık gurubu öğrencilerinden oluşan 14 kişilik dağcı grubu, dönüş yolunda çıkan tipi nedeniyle Gökçe Ovacık Gölü civarında mahsur kaldı.

1/ 14
14 dağcı mahsur kaldı

Öğrenciler telefonla Köyceğiz Kaymakamlığı'nı arayarak yardım istedi. Köyceğiz Kaymakamı Yücel Gemici yaptığı açıklamada, "Gelen yardım çağrısının ardından vakit kaybetmeden Muğla Valiliğimizle beraber ekiplerimizi bölgeye sevk ettik. Şu anda iş makineleri, Sivil Savunma, jandarma ve sağlık ekipleri dağcılara 4 saatlik bir çalışmanın ulaştık. Dağcılarla telefonla irtibatımız var ve sağlık durumlarının iyi olduğunu söylediler ben de ekipteki arkadaşlarla beraber toplanma ve hareket merkezinde durumu yakından takip ediyorum" dedi.

2/ 14
14 dağcı mahsur kaldı

Muğla İl Afet Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri ile birlikte yapılan arama sonucunda 14 dağcıya ulaşıldı. Köyceğiz kaymakamı Yücel Gemici yaptığı açıklamada, "Saat 23.50 de jandarma ekipleri dağcıların yanına ulaştı. Ağla köyünden 10 kilometre uzaklıktaki Gökçe Ovacık Gölü civarında oldukları tahmin ediyoruz. Şu anda yoğun kar yağışı olduğundan kampçıları alabilmek için greydarler yol açıyor. Öğrencilerin sağlık durumları iyi olduğunu öğrendik" dedi.

3/ 14
14 dağcı mahsur kaldı

Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde, Sandıras Dağı'nda mahsur kaldıktan sonra ekiplerce kurtarılan 14 öğrenci, ilçeye bağlı Ağla Köyü'ne getirildi. Burada Orman İşletme Müdürlüğü misafirhanesine getirilen öğrencilerin şömine ve elektrikli sobanın başında ısınmaya çalıştı.

4/ 14