2 bin 650 rakımda yemek keyfi

Kayseri'de yaklaşık 300 milyon Euro harcanarak tamamlanan ‘Erciyes Master Projesi’ ile Erciyes Dağı dünya ile yarışır hale geldi.

2 bin 650 rakımda yemek keyfi

Türkiye’nin birinci dünyanın Alpler’den sonra ikinci en uzun ve en çok pistine sahip olan ve yatırımların büyük adımlarla devam ettiği Erciyes Dağı’nda ayrıca dünyanın en yüksek rakımında kurulan restoran hizmet veriyor. Sıcak yaz günlerinde 2 bin 650 rakımda yemek yemeyi isteyenler teleferiği kullanıyor.

1/ 8
2 bin 650 rakımda yemek keyfi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Erciyes Anonim Şirketi Genel Müdürü Murat Cahit Cıngı, bu mevsimlerde özellikle gurbetçiler tarafından ilgi gören restorana 15 dakika süren teleferik yolculuğundan sonra ulaşıldığını belirterek "Dünyanın en yükseğinde kurulan restoran Erciyes’in volkanik taşlarından yapıldı" dedi.

2/ 8
2 bin 650 rakımda yemek keyfi

Teleferikle Erciyes'e çıkarken basın mensuplarına bilgi veren Cıngı, "Erciyes Turizm ve Kayak Merkezi’nde, Hacılar Kapı’dan Erciyes’e giriş yapmış bulunmaktayız.

3/ 8
2 bin 650 rakımda yemek keyfi

Bu mekanik tesisle 2 bin 150 metreden 2 bin 650 metreye doğru seyahatimizi sürdürmekteyiz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi yukarıya bezemesi Erciyes’in kendi taşlarından oluşan çok güzel bir dağ evi formatında bir restoran inşa etti ve dünyanın en yüksekte bulunan restoranı 2 bin 650 metrede" dedi.

4/ 8