2 bin komando sınırda

PKK´ya yönelik hava operasyonlarının ardından, kara operasyonu içinde çalışmalar başlatıldı.

2 bin komando sınırda

PKK´ya yönelik hava operasyonlarının ardından, kara operasyonu içinde çalışmalar başlatıldı. Kuzey Irak´taki PKK kamplarına yönelik Ramazan Bayramı sonrası sınır ötesi kara operasyona hazırlanan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) sınır bölgesine yaptığı lojistik sevkiyatının ardında, personel sevkiyatına başladı. 2 bin komanda sivil minibüsler ile Şırnak´a gönderildi.

1/ 9
2 bin komando sınırda

Doğu ve Güneydoğu´da terör saldırıları artması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), PKK´nın Kuzey Irak´taki kamplarına yönelik başlatmış olduğu hava destekli operasyonlar sürüyor. Hükümetin 17 Ekim´de sona erecek sınır ötesi tezkereyi 1 yıl uzatma isteği, sınır ötesi kara harekatı gündeme getirdi. Sınırın sıfır noktasında 3 aydan bu yana yapılan lojistik desteğin ardından ise bölgeye bu kez karayolu ile personel sevkiyatı yapıldı.

2/ 9
2 bin komando sınırda

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı´ndan toplatılan 2 bin komando 120 araçlı sivil minibüsler ile Mardin yolu üzerinde Şırnak´a sevk edildi. Son yılların en büyük askeri sevkiyatı sırasında üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Karayolunda konvoyun başında zırhlı panzer, orta ve sonlarında ise sinyal kesici Jammer araçlar eşlik etti.

3/ 9
2 bin komando sınırda

4/ 9