2 cinayeti de üstlendi !

2 cinayeti de üstlendi !

ADANA'da bir barda çıkan kavgada, İzzet Elmastaş'ın (38) Gökhan Denk (19) tarafından öldürülmesinin ardından 2 intikam cinayeti işlendi. iddiaya göre İzzet Elmastaş'ın kızkardeşi Leyla Elmastaş (29), ağabeyinin ölümünden sorumlu tuttuğu Neriman Hügül'ü (27) öldürdü. İzzet Elmastaş'ın yeğeni Mehmet Emin Elmastaş (18) da, cinayet sanığı Gökhan Denk'in babası Müslüm Denk'i (46) cezaevinin önünde öldürdü. Ancak Yeğen Elmastaş, yargılandığı mahkemede Neriman Hügül'ü de kendisinin öldürdüğünü ileri sürerek bu cinayeti de üstlendi.

1/ 11
2 cinayeti de üstlendi !

Merkez Seyhan İlçesi'nde 8 Ağustos 2015'te bir barın önünde çıkan silahlı kavgada İzzet Elmastaş öldürüldü. Olayla ilgili Ramazan Denk (38) ile yeğeni Gökhan Denk tutuklandı. İzzet Elmastaş'ın kızkardeşi Leyla ile annesi Kadriye Elmastaş (62), ise iddiaya göre cinayetten bir barda konsomatris olarak çalışan Neriman Hügül'ü sorumlu tuttu. Leyla Elmastaş, 13 Ekim 2015'te pusu kurduğu Neriman Hügül'ü av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Tutuklanan Leyla Elmastaş ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan annesi Kadriye Elmastaş ve komşuları Zeliha Topbasan ile kızı Nefise Topbasan hakkında 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Leyla Elmastaş ile diğer sanıklar suçlamaları kabul etmedi.

2/ 11
2 cinayeti de üstlendi !

CEZAEVİNİN ÖNÜNDE ÖLDÜRDÜ

4 Mart'ta Kürkçüler E Tipi Kapalı Cezaevi'ne cinayet sanığı olarak tutuklanan oğlu Gökhan Denk'i ziyarete giden Müslüm Denk, İzzet Elmastaş'ın yeğeni Mehmet Emin Elmastaş tarafından cezaevi önünde tabancayla öldürüldü. Cezaevinde görevli jandarmalar tarafından yakalanan Mehmet Emin Elmastaş, tutuklandı.

3/ 11
2 cinayeti de üstlendi !

İntikam cinayeti sanığı Mehmet Emin Elmastaş, "kan gütme saikiyle kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle Adana 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Amcası İzzet Elmastaş'ın ölümünden sonra bunalıma girdiğini ileri süren Mehmet Emin Elmastaş kendini şöyle savundu:

"Amcamın öldürülmesi ile ilgili duruşmayı izlemeye gittim. Orada sanık olayı anlatırken, amcam yerdeyken kafasına sıktığını söyledi. Duruşma çıkışında benim yeğeni olduğumu öğrenen sanık yakınları alay ettiler. Açık görüş günlerini bildiğim cezaevini aradım, ziyaret saatini öğrendim. Müslüm gelince bana doğru bakmaya başladı. Ben de onu vurmazsam o beni vuracak diye düşündüm. Silahı çektim vurdum."

4/ 11