2010un gözde tatil yerleri

Seyahat acentesi Gate 1 Travel'ın seçtiği 2010'un en gözde 10 tatil yeri.

2010un gözde tatil yerleri

İTALYA

Toskana tepelerinden Roma'daki antik kalıntılara kadar İtalya, doğal güzellikleri, yemekleri ve alışveriş olanaklarıyla ünlü. İsterseniz eşsiz doğanın isterseniz de tarihi eserlerin tadını çıkarabilirsiniz. Birçok kişi için ülkeyi çekici kılan şey tarihsel zenginlikleri.

1/ 11
2010un gözde tatil yerleri

MISIR

Hem ucuz hem de etkileyici bir tatil yeri istiyorsanız Mısır tam size göre. Mısır Ortadoğu’nun göbeğinde yer almasına rağmen güvenli bir ülke olmasının yanı sıra Piramitlere de ev sahipliği yapıyor. Sıcaklıkların aşırı yüksek olmasına karşın turistler etkilenmekten kendilerini alamıyor.

2/ 11
2010un gözde tatil yerleri

YUNANİSTAN

Yunanistan, büyüleyici bir atmosferde, kültür ve tarihin birleştiği bir yer. Ülke olağanüstü kumsalları, antik kalıntıları ve tapınaklarıyla özellikle balayı çiftlerine romantik bir tatil olanağı sunuyor. Ayrıca tarih meraklılarının da gözde yerlerinden birisi.

3/ 11
2010un gözde tatil yerleri

TÜRKİYE

Aynı Mısır gibi muadillerine göre daha uygun maliyetli tatil olanağı sunması nedeniyle Türkiye'nin de turizm sektörü son dönemde patlama yaptı. Ayağınızı bastığınız andan itibaren Türkiye’nin eşsiz tarihi ve arkeolojik kalıntıları, olağanüstü dağları, vadileri, gölleri, nehirleri, şelaleleri, kaleleri, camileri ve uçsuz bucaksız sahilleri sizi büyüleyecek.

4/ 11