2013 Türk filmlerinin yılı oldu

2013 Türk filmlerinin yılı oldu

2013 Türk filmlerinin yılı oldu

Filmlerin gişe, hasılat gibi verilerini hazırlayan Box Office Türkiye istatistiklerinden derlenen bilgiye göre, bu yılın en çok izlenen filmleri arasında ilk onda 9 Türk yapımı film yer alıyor.
Yılın ilk günlerinde vizyona giren, 296 kopyayla pek çok sinemada gösterilen CMYLMZ Fikir Sanat şirketinin yapımcılığını üstlendiği stand-up komedi " CM101 Fundamentals" vizyonda kaldığı 27 haftada 3 milyon 744 bin 836 seyirci sayısına ulaştı.

1/ 13
2013 Türk filmlerinin yılı oldu

En çok izlenenler listesinde yine komedi türünde yılın son ayında seyirciyle buluşan Selçuk Aydemir'in yönettiği, başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut veBarış Yıldız'ın paylaştığı komedi türündeki "Düğün Dernek" adlı yerli film 3 haftadır vizyonda olmasına rağmen en çok izlenen filmler arasında ikinciliğe yükseldi.

2/ 13
2013 Türk filmlerinin yılı oldu

Bu yılın en çok izlenen filmleri arasında üçüncü sırada ise Togan Gökbakar'ın yönettiği, başrollerini Şahan Gökbakar ve Ezgi Mola'nın paylaştığı "Celal ile Ceren" adlı film yer alıyor.

3/ 13
2013 Türk filmlerinin yılı oldu

En çok izlenen yapımların yer aldığı listede ayrıca, Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği Kıvanç Tatlıtuğ, Yılmaz Erdoğan, Belçim Bilgin Erdoğan, Mert Fırat, Ahmet Mümtaz Taylan'ın oyuncuları arasında yer aldığı "Kelebeğin Rüyası", Levent Demirkale'nin yönettiği Fatma Karanfil, Burçin Abdullah, Yunus Emre Yıldırımer, Emre Karakoç , Hasan Nihat Sütçü oynadığı "Selam", Erol Özlevi'nin yönettiği, Engin Altan Düzyatan, Sinem Kobal, Sedef Avcı, Gürgen Öz, Cemal Hünal'ın oynadığı "Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda" filmleri bulunuyor.

4/ 13