2014ün ilk bebekleri

2014'ün ilk bebekleri

2014ün ilk bebekleri

Adıyaman'da yeni yılın ilk bebeği Reyhan ve Ramazan Okan çiftinin kızı oldu.

2014'ün ilk bebeğine Damla ismi verildi.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Servisi Kadın Doğum Doktoru Yrd. Doc. Mehmet Bülbül, kentte yılın ilk bebeğini sezeryan ile dünyaya getirdiklerini söyledi.

İlk bebeklerini dünyaya getirmenin mutluğunu yaşayan Reyhan Okan ise eşinin İstanbul'da çalıştığını, çocuklarının ismini Damla koyacaklarını anlattı.

1/ 14
2014ün ilk bebekleri

KAYSERİ
Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Polikliniğinde, Neslihan Sarptaş (19), normal doğumla bir kız bebek dünyaya getirdi. İlk bebeğini kucağına almanın sevincini yaşayan Sarptaş, 'Yaren' adını verdikleri kızının 2014 yılının ilk bebeği olmasının da ayrı bir sevinç olduğunu söyledi.


3 kilo 120 gram ağırlığında ve 49 santim uzunluğunda doğan Yaren bebek ile annesinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

2/ 14
2014ün ilk bebekleri

AFYONKARAHİSAR
Kentte yılın ilk bebeği 00.02'de dünyaya geldi. Bebeğin babası şehir dışında olduğu için bebeğe isim konulmadı.

Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde Sultan Korkusuz (35), normal doğumla bir erkek bebek dünyaya getirdi.


Altıncı çocuğunu kucağına almanın sevincini yaşayan Korkusuz, bebeğin babasının şehir dışında olduğu için çocuğuna isim veremedi.

3/ 14
2014ün ilk bebekleri

MARDİN

Mardin'de yeni yılın ilk bebeği 'Azra Nur' oldu.


Mardin Kadın Doğum ve Çocuk hastalıkları Hastanesi'nde Nesime Yakar (23), normal doğumla saat 24:05'te 3 kilo 300 gram ağırlığında bir kız bebek dünyaya getirdi. İlk bebeğini kucağına almanın sevincini yaşayan Nesime ve Muharrem Yakar Çifti, 'Azra Nur ' adını verdikleri kızının 2014 yılının ilk bebeği olmasının da ayrı bir sevinç olduğunu söyledi.

Mardin Valisi Ahmet Cengiz ve Ak Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğine altın taktı.

4/ 14