2016 bize ne getirecek ?

2016 bize ne getirecek ?

2016 bize ne getirecek ?

TARKAN'IN ALBÜMÜ

İddia şu: Tarkan bu yıl önce bir Türk sanat müziği albümü ardından da çok pop, çok ‘Tarkan’ bir albüm çıkaracak. ‘Megastar’ bu, takvimi belli olmaz. Ozan Çolakoğlu’nun açıklamalarına; stüdyoda patlayan ‘selfie’lere bakılırsa bir albüm cepte. Peki, diğeri? Her an, her şey olabilir, Tarkan hiç olmadığı kadar çok konser verebilir, yeni yeni şarkılar şakıyabilir. Tarihi belli değil.

Kaynak: Hürriyet

1/ 44
2016 bize ne getirecek ?

BEYAZPERDEDE MERYEM ETKİSİ

Bir müddet “Meryem Uzerli’ye senaryo aranıyor” manşetiyle yattık kalktık. Hikâye bulundu, sıra rol arkadaşına geldi. Rahat bir nefes alabiliriz; Meryem dönüyor. Bir değil, iki kez; yani üstüne basa basa. ‘Gecenin Kraliçesi’ dizisinde Murat Yıldırım’la; Ozan Açıktan’ın yönettiği ‘Annemin Yarası’ filmindeyse Ozan Güven ile karşılıklı oynuyor. Gösterim tarihi 5 Şubat.

2/ 44
2016 bize ne getirecek ?

ORHAN PAMUK'UN YENİ KİTABI

Orhan Pamuk, son romanı ‘Kırmızı Saçlı Kadın’ı bitirdi. Roman, bir kuyu kazıcısı ve çırağının kurak topraklarda su arama hikâyesini anlatıyor. Ana meselesi Batı ve Doğu medeniyetinin iki önemli efsanesi olan Kral Oedipus ile Firdevsi’nin Şahname’sindeki Rüstem ve Shrab’ı bu günlerle ilişkilendirerek ele alan babalık, oğulluk ve onlarla ilişkili kadınların hikâyesi. Ocak sonu piyasada.

3/ 44
2016 bize ne getirecek ?

ŞAMPİYONLAR EKRANI

2016 ekranının bir tür Şampiyonlar Ligi gibi olacağını şimdiden müjdeleyelim. Neden mi? Şundan: Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy birer diziyle ekrana geri dönecek. Dizilerle ilgili çalışmalar henüz sürüyor, bu aşamada da bütün bilgiler her an değişebilir durumda olduğu için herhangi bir ayrıntı verilmiyor; ama mesela Kenan İmirzalıoğlu’nun bu kez bir dönem dizisiyle karşımızda olmayacağını söyleyebiliriz. Şampiyonlar Ligi dedik madem, 2016 ‘üç büyük’lerle hasret giderme yılı olacak da diyebiliriz rahatça. Üç dizi de 2015’te sektörde 10’uncu yılını dolduran Ay Yapım’dan geliyor. Televizyon izleyicileri için bir başka sevindirici haber ise bir süredir ekranlardan uzak olan senaristler Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’nun bu kez birlikte aynı projede olmasa da, bu yıl içinde ayrı ayrı projelerle ekrana dönecek olmaları. Ay Yapım’ın 2016 için bir de Kıvanç Tatlıtuğ’lu film hazırlığı var.

4/ 44