22 yılda 38 çocuk doğurdu

Adana’da 14 yaşında evlenen Serap Çelikünal, 36 yaşına kadar 22 yılda 38 çocuk dünyaya getirdiğini, ileri sürdü.

22 yılda 38 çocuk doğurdu

Adana’da 14 yaşında evlenen Serap Çelikünal, 36 yaşına kadar 22 yılda 38 çocuk dünyaya getirdiğini, 5 kez de beşiz hamile kaldığını ancak bebekleri aldırmak zorunda kaldığını ileri sürdü.

1/ 5
22 yılda 38 çocuk doğurdu

Adanalı 42 yaşındaki Serap Çelikünal, 14 yaşındayken taksicilik yapan Nihat Çelikünal (43) ileevlendi. 15 yaşında ilk bebeğini dünyaya getirdiğini söyleyen Çelikünal, çoğu insan çocuğahasret kalırken kendisinin ikiz, üçüz, dördüz bebekler dünyaya getirdiğini ifade etti. 14 yaşından 36 yaşına kadar 38 çocuk dünyaya getirdiğini, 5 kez de beşiz hamile kaldığını ancak sağlığı nedeniyle gebeliği sonlandırmak zorunda kaldığını anlatan Çelikünal, "36 yaşıma kadar 22 yılda 5 kez tek, 5 kez ikiz, 1 kez üçüz, 5 kez ise dördüz bebek dünyaya getirdim. Özellikle üçüz ve dördüz bebeklerim yaşamadı. Dördüz dünyaya getirdiğim bebeklerden sadece 2 tanesi yaşıyor. 22 yılda dünyaya getirdiğim 38 bebekten 10’u yaşıyor, 28’i hayatta yok" diye konuştu.

2/ 5
22 yılda 38 çocuk doğurdu

Doktora gittiğinde çoğul gebeliğin genetik olduğunu söylediğini belirten Çelikünal, "Zaten bizim ailemizde ikiz çok. Kayınbabam ikiz, benim ailemde de ikiz çok. Ancak benim gibi dördüz, beşiz doğum yapan hiç yok" dedi.

3/ 5
22 yılda 38 çocuk doğurdu

Çelikünal, bu kadar çocuğa bakmak ve çoklu hamile kalmanın kendisi için çok zor olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Adana depreminde evimiz yıkıldı, daha sonra ev aradığımızda çok çocuklu olduğumuz için kimseev vermek istemedi, günlerce sokakta kaldım. Yağmur yağdı, soğuk oldu, ben çocuklarımın üzerine battaniye örttüm, kendim soğukta, yağmurda bekledim. Hem susuz hem aç kaldığım günler oldu. Bu kadar çok çocuk doğurduğumu söyleyince bunun mucize olduğunu söylüyorlar.Allah’ın bir hikmeti, hamile kaldığım zaman çoklu gebe oluyorum."

Serap Çelikünal, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için başvurmak istediğini ancak yaptığı doğumların ve kürtajların resmi belgesini almakta güçlük çektiğini söyledi.

4/ 5