25 milyar dolarlık zarar

25 milyar dolarlık zarar

ABD’li sigorta şirketleri olmak üzere sigorta sektöründeki şirketlerin hisseleri yüzde 5’e yaklaşan kayıplar yaşadı. Son hesaplamalara göre Matthews Kasırgası’nın toplam zararının en az 25 milyar dolar olacağı belirtiliyor.

1/ 11
25 milyar dolarlık zarar

Karayipler ülkelerinden Haiti’de yaklaşık 900 kişinin ölümüne yol açan Matthew Kasırgası, ABD’de de önemli oranda yıkıma neden oldu. Haiti’yi 4 şiddetinde vuran kasırganın taşıdığı rüzgârların saatte 300 kilometre hıza yaklaştığı belirtildi.

 

2/ 11
25 milyar dolarlık zarar

ABD sahillerine geldiğinde ise kasırganın derecesi önce 3’e ardından da 2’ye kadar inmesine rağmen yıkıcı etkileri sert rüzgârların vurduğu ABD’li eyaletlerde görüldü.

3/ 11
25 milyar dolarlık zarar

Kasırganın ABD’de izlediği yol üzerinde yaklaşık 1 milyon evin yanı sıra aralarında iki nükleer santralın bulunduğu toplam 12 enerji santralı ve petrol rafinerileri bulunuyor. Habertürk'ten Mahmut Sancak'ın haberine göre uzmanlar risk altında bulunan konutların toplam değerini 189 milyar dolarolarak hesaplarken tehdit altındaki tüm gayrimenkul ve altyapının ise 1 trilyon dolarlık toplam değere sahip olduğunu duyurdu.

4/ 11