3 gündür kurtarmaya çalışıyorlar

Define aramak için pazar günü girdiği mağaradaki kuyuya düşerek mahsur kalan Ramazan Yörük’ü kurtarma çalışmaları gece boyunca sürdü.

3 gündür kurtarmaya çalışıyorlar

Pazar günü saat 22.00 sıralarında Mihalgazi İlçesi’nin Alpagut Mahallesi Kazankaya Mevkii’ndeki Yarasa İni Mağaraları’nın olduğu bölgeye define aramak için 7 arkadaşıyla birlikte giden tekstil fabrikası işçisi, evli ve 3 çocuk babası Ramazan Yörük, mağara içinde yaklaşık 10 metre derinliğindeki kuyuya düştü.

1/ 17
3 gündür kurtarmaya çalışıyorlar

Arkadaşlarının durumu jandarma yeklilerine bildirmeleri ardından bel, kol ve bacaklarından yaralanan Yörük’ü çıkarmak için jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Arama Kurtarma Ekibi (AKUT), Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ve anadolu üniversitesi Doğa Sporları Kulübü (ANADOSK) ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Dağcılık Kulübü, Eskişehir, Ankara ve İzmir Mağara Araştırma Dernekleri ekipleri sevk edildi.

2/ 17
3 gündür kurtarmaya çalışıyorlar

Ekipler pazartesi günü saat 18.30 sıralarında mağara içerisinde yerini tespit etikleri Ramazan Yörük’ü kurtarmak için yoğun çaba harcadı. Çalışmalar gece sabaha kadar devam etti.

3/ 17
3 gündür kurtarmaya çalışıyorlar

Ramazan Yörük, mağara içinde düştüğü yerden çıkartılıp daha güvenli bölgeye alındı ve gerekli tıbbi müdahale yapıldı. Mağara içinin ve giriş kısmının çok dar olması nedeniyle ekiplerde yer alan aralarında kadınların da yer aldığı zayıf görevliler mağara içerisinde çalışmaları sürdürdü.

4/ 17