3. havalimanı gökyüzünden görüntülendi

Son zamanlarda bulunduğu konum nedeniyle tartışmalara neden olan '3. havalimanı' gökyüzünden görüntülendi.

3. havalimanı gökyüzünden görüntülendi

Yoğun çalışmanın görüldüğü alanda köy sakinleri de çalışmalardan dolayı uyuyamadıklarını söyledi.

1/ 10
3. havalimanı gökyüzünden görüntülendi

Karadeniz kıyısında Yeniköy'de yapımına devam edilen 3. havalimanı, bulunduğu konum nedeniyle son zamanlarda tartışmalara neden oldu. Gazeteci Fatih Altaylı’nın köşesinde ‘İhaleyi alan şirketlerin üçüncü havalimanı inşaatından vazgeçmek üzere olduğu’ iddialarına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sert yanıt verdi. Tartışmalara konu olan dünyanın en büyük havalimanı inşaatı, İHA kamerası tarafından gökyüzünden böyle görüntüledi.

2/ 10
3. havalimanı gökyüzünden görüntülendi

Görüntülerde 6 bin 173 hektarlık orman alanı içeren arazide gerçekleştirilen çalışmalar kısım kısım ilerliyor. Tartışmalara konu olan eski maden ocaklarının oluşturduğu çukurların yağmur suları ile dolduğu bazı göl ve göletlerin de çalışmaları hızla devam ediyor. Alanda dolgu ve sondaj çalışmaları yapılırken, yüzlerce hafriyat kamyonunun yoğun çalışmaları ise dikkat çekiyor.

3/ 10
3. havalimanı gökyüzünden görüntülendi

“ÇALIŞMALAR ÇOK YOĞUN, SESLERDEN UYUYAMIYORUZ”
Yeniköy Mahallesi sakinleri de çalışmalardan memnun olduklarını söylediler. Çalışmaların hızlandığını dile getiren Hayati Doyday (55), “Yolumuz üzerinden geçen kamyonları görüyoruz, tempolu olarak gece gündüz çalışıyorlar. Uyuyamıyoruz bile seslerden, uykusuz kalıyoruz” dedi.

4/ 10