3 polisi vurdu, böyle yakalandı

Mersin'de bir kişi polisin dur ihtarına silahla karşılık verdi.

3 polisi vurdu, böyle yakalandı

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde, hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan 32 yaşındaki Kemal Efetekin, kendisini takibe alan polislerin 'dur' ihtarına tabanca ile karşılık verdi. Efetekin'in arkadaşlarının da katıldığı ve şehir içinde kovalamacaya dönen olayda 3 polis silah, bıçak ve satırla yaralandı 5 kişi de gözaltına alındı.

1/ 9
3 polisi vurdu, böyle yakalandı

Olay, öğle saatlerinde Çağlayan Mahallesi'nde meydana geldi. Çeşitli suçlardan sabıkalı ve hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Kemal Efetekin, polis tarafından takibe alındı. Yaya olarak giden Efetekin, polis tarafından takip edildiğini anlayınca üzerindeki tabancayı çıkartıp ateş ederek kaçmaya başladı.

2/ 9
3 polisi vurdu, böyle yakalandı

Efetekin, arkadaşlarının da bulunduğu bir kahvehaneye sığındı. Burada Efetekin ve kahvehanede bulunan arkadaşları ile polis arasında arbede yaşandı. Polise karşı satır bıçak ve tabanca kullanan Efetekin ve arkadaşları yaklaşık 5 dakika kadar direndi. Bu sırada tabancayla da ateş açıldı, polis memurları İsa Sakar, Özhan Öztürk ve Sabahattin Altınbaş çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay yerindeki ekiplerin yetersiz kalması üzerine Çevik Kuvvet ekipleri bölgeye sevk edildi.

3/ 9
3 polisi vurdu, böyle yakalandı

Ekipler kavgaya karışan kişilerden 3 kişiyi gözaltına alırken, Efetekin ve bir arkadaşı kaçmayı başardı. Bu arada kavgaya karışanlardan ekip otosuna alınan 1 kişi de kafa darbesiyle otomobilin camını kırıp 'Hava alamıyorum' diye bağırdı.

4/ 9