31 Mart Salı fırtınası

31 Mart Salı fırtınası

31 Mart Salı fırtınası

Türkiye gündemi bir günde pek çok sıcak olaya şahitlik etti.

Van hariç tüm yurtta elektrikler kesildi. Büyük illerde metro, tramvay ve Marmaray seferleri durdu. Kesinti bir çok hâlâ devam ediyor.

Yeniden görülen Balyoz Davası'nda savcı tüm sanıklar için beraat isterken, Beşiktaşlı iki eski yıldız Sergen Yalçın ve Ahmet Dursun babalarını kaybetti.

Emekliye zam müjdesi geldi, Tüm Türkiye'nin beklediği hayati rakam açıklandı.

Ve daha neler neler... İşte Türkiye'nin baş döndüren 31 Mart fırtınası...

1/ 20
31 Mart Salı fırtınası

Türkiye'nin neredeyse tamamında elektrikler kesildi

Ankara, İstanbul ve İzmir'in de aralarında olduğu bir çok ilde aynı anda elektrikler kesildi. Metro, tramvay, Marmaray seferleri yapılamadı.

TEİAŞ, elektrik nakil hatlarında saat 10.36'da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektrik kesintisi meydana geldiğini bildirdi.

2/ 20
31 Mart Salı fırtınası

Elektrik kesildi, ulaşım durdu

Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle birçok ilde metro ve tramvay seferleri yapılamadı.

İstanbul'da elektriğin saat 10.40'da kesilmesi ile raylı sistemler adeta felç oldu. Kesinti sonrası duraklardaki yolculara biletleri iade edildi. Metro, tramvay ve Marmaray duraklarında yolcuların bir kısmının bekleyişi sürerken bazı duraklarda yoğunluk oluştuğu gözlendi.

İSTANBUL'DA TRAFİK IŞIKLARI SÖNDÜ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden şehrin bazı noktalarında trafik ışıklarının çalışmadığı duyuruldu. Açıklamada şöyle denildi: "İstanbul genelindeki elektrik kesintisi nedeniyle trafik ışıkları şu anlık çalışmamaktadır."

3/ 20
31 Mart Salı fırtınası

Başbakan'dan elektrik kesintisi açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu, '' İletim hatlarında sorun olduğunu düşünüyoruz. Her türlü ihtimali araştırıyoruz. Terör saldırısı olabilir mi, onu da araştırıyoruz o yönde araştırmalarımız var. Her türlü ihtimali araştırıyoruz'' dedi.

4/ 20