38 haftalık hamile kadın öldürüldü

38 haftalık hamile kadın öldürüldü

Sakarya’nın Pamukova İlçesi’nde öfkeli eski koca, bir yıl önce imam nikahı ile ikinci evliliğini yapan 9 aylık hamile eski eşi 32 yaşındaki Neslihan Çelik’i evinde tabanca ile vurdu. Talihsiz kadın 112 ambulansı ile Pamukova'dan 50 kilometre uzaklıktaki Adapazarı Doğumevine getirilerek amiliyata alınıp bebeği kurtuldu, ancak kendisi kurtarılamadı.

1/ 4
38 haftalık hamile kadın öldürüldü

Olay bugün saat 14.30 sıralarında Pamukova Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre birkaç yıl önce soyadı öğrenilemeyen Mevlüt adlı bir kişiyle evli olan 32 yaşındaki Neslihan Çelik ondan boşandı. Daha sonra da şu anda b.ir suçtan dolayı cezaevinde bulunan Lütfü A. ile birlikte yaşamaya başladı. Lütfü A. cezaevine girince evde tek başına yaşayan ve 32 haftalık hamile olduğu da anlaşılan Neslihan Çelik’in kaldığı evden öğlen saatlerinde silah sesleri duyuldu. Komşuları eve girdiğinde "Mevlüt" adlı eski kocasını evden kaçarken gördü. Başına ve vucuduna aldığı kurşun yaraları ile kanlar içerisinde bulunan Neslihan Çelik olay yerine gelen 112 ambulansla Pamukova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak yaşam fonksiyonlarını yitirmeye başlayan Neslihan Çelik'in38 haftalık hamile olan bebeğini yaşatmak için Adapazarı’na Sakarya Doğum ve Çocuk Bakımevine sevk edilmesine karar verildi. Buradan 50 kilometre uzaklıktaki Adapazarı'na gelinceye kadar 112 ambulansında oksijen verilerek yaşatılan kadın Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne getirildiği gibi hemen ameliyata alınarak bebeği kurtarıldı. Ancak yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan bebeğin sağlık durumunun da iyi olmadığı belirtildi.

2/ 4
38 haftalık hamile kadın öldürüldü

Olayla iulgili yakından ilgilenen Sakarya Valisi Mustafa Büyük, doktorların yaptığı tesbitte annenin 38 haftalık hamile olduğunu bildirdiğini ve bebeğin kurtarıldığını, ancak annenin yaşam fonksiyonlarının Adapazarı'na getirildiğinde tamamen durmuş olduğunu söyledi. Vali Büyük, zanlının yakalanması için araştırmaların sürdüğünü de bildirdi.

3/ 4
38 haftalık hamile kadın öldürüldü

4/ 4