42 yıldır aynı hastanede

1968'den beri Bursa Devlet Hastanesinde yatan hasta başından geçen olayları anlattı.

42 yıldır aynı hastanede

Kronik akciğer rahatsızlığı teşhisiyle 30. Hükümet döneminde Bursa Devlet Hastanesine yatırılan Abdullah Kozan (64), 42 yıldır tedavi görüyor. Kozan, hasta yatağında makineye bağlı olarak girdiği 2010 yılında da hastaneden kurtulacağını düşünmüyor.

1/ 9
42 yıldır aynı hastanede

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, askerliğini tamamlamasının ardından rahatsızlanan Kozan, İnegöl Devlet Hastanesine gitti. Buradaki ilk muayenesinden sonra 1968 yılında Bursa Devlet Hastanesine sevk edilen Kozan, akciğer hastalığı teşhisiyle tedaviye alındı.

2/ 9
42 yıldır aynı hastanede

Tedavi olup hastaneden çıkmayı, sağlıklı bir şekilde yaşam sürmeyi bekleyen Kozan, 42 yıllık yaşamını dört duvar ve bir koridora sığdırmak zorunda kaldı.

3/ 9
42 yıldır aynı hastanede

Hastaneye yattığı dönemlerde Süleyman Demirel'in başbakanlığındaki 30. Hükümet görev yaparken bugün Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki 60. Hükümeti gören Kozan, Kıbrıs Barış Harekatı, 12 Mart Muhtırası, 12 Eylül askeri müdahalesi, Berlin Duvarı'nın yıkılması, Sovyetler Birliği ve Yugoslavya'nın dağılması, Körfez Savaşı, Irak'ın işgali ve diğer önemli süreçleri; ekonomik, siyasi ve sosyal gelişmeleri hasta yatağında öğrendi, hastaneden takip etti. Doğum günlerini, bayramları, yılbaşılarını geçiren Kozan, 2010'a da hasta yatağında makineye bağlı girdi.

4/ 9