49 yıldır uyuyamıyor

84 yaşındaki evli 12 çocuk babası Mehmet İnanç, 49 yıldan beri hiç uyuyamadığını iddia etti.

49 yıldır uyuyamıyor

Sültüce Mahallesi’nde oturan Mehmet İnanç uzun yıllar Eskişehir’deki Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.’de (TÜLOMSAŞ) işçi olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrıldığını belirtti. 3 evlilik yaptığını bu evliliklerinden 12 çocuğunun olduğunu anlatan Mehmet İnanç 3’üncü eşi Lütfiye İnanç ile 30 yıldan buyana birlikte yaşadıklarını söyledi.

1/ 11
49 yıldır uyuyamıyor

TÜLOMSAŞ’ta işçi olarak çalıştığı 1960 yılında uyumama sorunu ile karşılaştığını anlatan Mehmet İnanç, 1960 yılından bugüne kadar hiç uyumadığını öne sürdü. Doktorlara gittiğini ancak herhangi bir sonuç alamadığını belirten İnanç şunları söyledi:
“1960 yılının bahar aylarıydı. Geceleri uyuyamama sorunu ile karşılaştım. Birkaç gün kısa süreli uyudum. Ancak daha sonra hiç uyuyamadım.

2/ 11
49 yıldır uyuyamıyor

Doktorlar da benim durumuma şaşırdı. Eskişehir’in yanı sıra İstanbul’a da gittim. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tetkikler yapıldı, tedaviler uygulandı ancak bir sonuç elde edilemedi. Tetkikler sırasında uyuyamadığımı belirlemek isteyen doktor ve hemşirelerin kendileri uyudu. Doktorlar bana dünyada bir benim, bir de Afrika kökenli İtalya’da yaşayan bir kişinin bu tür rahatsızlığının bulunduğunu söyledi. Bana önerilen her yolu denedim. Hipnozdan tıbbi tedavilere kadar her şey uygulandı, ancak uyuyamama sorunuma çözüm bulunamadı.

3/ 11
49 yıldır uyuyamıyor

Doktorlar beni Amerika Birleşik Devletleri’ne göndereceklerdi. Ancak çevremdeki bazı insanlar bana ‘Gidersen kafatasını açarlar’ deyince korkup gitmedim.”

4/ 11