67 uçakla dev tatbikat

67 uçakla dev tatbikat

Konya'da 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda devam eden Uluslararası Anadolu Kartalı-2016 Eğitim Tatbikatı'nın senaryosunda bu yıl, düşman sahasına düşen pilotun kurtarılması üzerine muharebe, arama ve kurtarma tatbikatına ağırlık verildi.

1/ 19
67 uçakla dev tatbikat

3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda bulunan Anadolu Kartalı Eğitim Merkezi'nde geçen 30 Mayıs günü başlayan ve 10 Haziran günü sona erecek "Uluslararası Anadolu Kartalı-2016 Eğitimi" tatbikatının tanımı için bugün "Basın günü" düzenlendi. 400 kilometre bolunda, 300 kilometre genişliğe sahip hava sahasında gündüz gerçekleşen tatbikata, başta Türkiye olmak üzere Hollanda, İtalya, Pakistan, Suudi Arabistan ve NATO unsurları katılıyor.

2/ 19
67 uçakla dev tatbikat

Bugün yapılan tatbikatı Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin Ünal ve diğer ülkelerin kuvvet komutanları da brifing salonunda izleyip, bilgi aldı.

3/ 19
67 uçakla dev tatbikat

Tatbikatta, bir senaryo dahilinde, gerçeğe yakın savaş ortamında tüm katılımcıların bilgi, beceri ve tecrübelerinin paylaşılması ve birleşik harekata yönelik eğitim seviyelerinin yükseltilmesi amaçlandı.

4/ 19