7 bin motorsiklet trafikten men edildi

Konya'da ruhsatsız ve plakasız motosikletler, polis tarafından trafikten men edildi.

7 bin motorsiklet trafikten men edildi

Konya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü İbrahim Tatır, "Şubemiz tarafından 2003 yılına kadar yaklaşık 3 bin motosiklet trafikten men edilmişti. 2003 yılından sonra denetimlerimizi sıklaştırdık. Şuan yaklaşık 7 bin motosiklet, otoparkta sahibini bekliyor. Motosikletler, 6 ay içinde sahipleri tarafından alınması gerekir. Alınmadığı takdirde, Milli Emlak Müdürlüğü, motosikletleri satışa sunuyor. Elde edilen gelir de, hazineye devrediliyor."dedi.

1/ 5
7 bin motorsiklet trafikten men edildi

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 2009 yılının ilk 6 ayında, kasksız ve ehliyetsiz motosiklet kullanan 854 motosiklet sürücüsüne cezai işlem yapıldı. Konya'da 90 bin 266 adet tescilli motosikletin bulunduğuna dikkat çeken İbrahim Tatır, "Konya, coğrafi yapısı olarak motosiklet kullanımına uygun bir kent. O yüzdende motosiklet sayısı fazladır. Sayının fazla olması beraberinde sorunlarda getiriyor.

2/ 5
7 bin motorsiklet trafikten men edildi

Özellikle kasksız, ehliyetsiz trafiğe çıkılıyor. Bizlerde bunun önüne geçmek için denetimlerimizi son yıllarda artırdık. Kasksız, ehliyetsiz olan sürücülere cezai işlem uyguluyoruz, ya da trafikten men ediyoruz. Ruhsatsız motosikletleri de men ediyoruz. Şubemiz tarafından 2003 yılına kadar yaklaşık 3 bin motosiklet trafikten men edilmişti. 2003 yılından sonda denetimlerimizi sıklaştırdık. Şuan yaklaşık 7 bin motosiklet, otoparkta sahibini bekliyor.

3/ 5
7 bin motorsiklet trafikten men edildi

Motosikletler, 6 ay içinde sahipleri tarafından alınması gerekir. Alınmadığı takdirde, Milli Emlak Müdürlüğü, motosikletleri satışa sunuyor. Elde edilen gelirde, hazineye devrediliyor."dedi.

İbrahim Tatır, Konya'da park problemi olduğuna da dikkat çekerek, "Son bir ay içinde hatalı parktan dolayı 3 bin 634 araca ceza işlemi uyguladık. Bunun yanında çeşitli nedenlerden dolayı 611 araç trafikten men edildi.

4/ 5