8 yeni film vizyonda

Sinemaseverler bu hafta 2’si yerli 8 yeni filmle buluşacak.

8 yeni film vizyonda

Sinemaseverler bu hafta 2’si yerli 8 yeni filmle buluşacak.

Oscar ödüllü aktör Russell Crowe'un başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz ile rol aldığı "Son Umut" vizyona giriyor.

Haftanın bir diğer iddialı yapımı, 71. Venedik Film Festivali'nde "Altın Aslan" ödülünü alarak dikkatleri üzerine çeken "İnsanları Seyreden Güvercin"

"Nikahta Keramet var mı?", Yeşil Kart almak isteyen İsrailli bir genç kadının, doğma büyüme New Yorklu olan Filistin asıllı aileye mensup Arafat ile sahte evlilik yapması üzerine bir romantik komedi.

1/ 17
8 yeni film vizyonda

Murat Tüter'in yönetmenliğini yaptığı "Aşk-ı Suzan" filminin başrollerinde Emre Kentmenoğlu ve Sezen Aray rol aldı.

Dram türündeki film, mecazi aşktan ilahi aşka yol alan bir dervişin İstanbul'da Musevi bir kızla geçen aşk hikayesini anlatıyor.

Film, aşık olacağı kızın yüzünü rüyasında gören ve bu rüyanın esrarını şeyhine sorduğunda "Gördüğün rüyanın peşine git. Çünkü bir kadına aşık olmasını bilmeyen Allah aşkı nedir bilemez" cevabını alınca şaşıran Derviş Ragıp'ın sarsıcı imtihanını anlatırken, seyirciye "Aşk" algısını sorgulatmayı da amaçlıyor.

2/ 17
8 yeni film vizyonda

Televizyonda ve video oyunlarıyla yaptığı işlerle adını duyuran Paul King'in yönetmenliğini üstlendiği "Ayı Paddington" filminin seslendirme kadrosunda Ben Whishaw, Nicole Kidman, Hugh Bonneville, Jim Broadbent, Julie Walters ve Peter Capaldi gibi isimler yer alıyor.

3/ 17
8 yeni film vizyonda

Sevimli ayıcık Paddington'ın seslendirmesini ise son dönemin parlayan yıldızı Ben Whishaw üstleniyor.

İngiltere, Fransa ve Kanada ortak yapımı filmde; sevimli ayının Londra'da kendine bir yuva bulmak için İngiltere'ye ayak basmasıyla başına gelen komik olaylar anlatılıyor.

4/ 17