9'u 5 geçe hayat durdu

MUSTAFA Kemal Atatürk'ün hayata veda ettiği 10 Kasım'da saatler 09.05'i gösterdiği anlarda Türkiye'nin hemen her yerinde hayat durdu.

9'u 5 geçe hayat durdu

İSTANBUL'DA HAYAT DURDU

09:05'de siren çaldı. Metro çıkışı durdu. Meydan durdu. Hatta Meydan'daki bir otelin tüm çalışanları kapı önüne çıkıp saygı duruşunda bulundu. Taksim'deki Atatürk'ü anma töreni Cumhuriyet Anıtı önünde yapıldı.

1/ 26
9'u 5 geçe hayat durdu

ERTUĞRUL GÜNAY SÜRPRİZİ

Resmi tören, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İBB Başkanı Kadir Topbaş ve Birinci Ordu Komutanı Salih Zeki Çolak'ın gelişiyle başladı. Cumhuriyet anıtı önündeki törene erken gelenler de vardı. Bunlar arasında en dikkat çeken isim Kültür eski Bakanı Ertuğrul Günay'dı. Atatürk resimli kravat takan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'la sohbet etti. Resmi tören çelenklerin anıta bırakılmasıyla başladı. İstanbul protokolünün çelenk bırakmasının ardından siyasi partiler ve STK'lar da kendi çelenkleri sundu.

2/ 26
9'u 5 geçe hayat durdu

TAKSİM'DE SAYGI DURUŞU

Saat 09:05'i gösterdiğinde sirenler çalmaya başladı. O anda Taksim Meydanında hayat durdu. Sadece resmi törendekiler değil, o sırada meydanda kim varsa saygı duruşuna geçti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle tören sona erdi.

3/ 26
9'u 5 geçe hayat durdu

VATAN, ATA'YA SAYGI DURUŞUNDA

MUSTAFA Kemal Atatürk'ün hayata veda ettiği 10 Kasım'da saatler 09.05'i gösterdiği anlarda Türkiye'nin hemen her yerinde olduğu gibi Vatan Caddesi'nde de hayat durdu.

4/ 26