ABD'de Trump karşıtları ayaklandı

ABD'nin Arizona Eyaleti'nde başkan aday adayı Donald Trump'ı protesto edenler otoyolu trafiğe kapattı

ABD'de Trump karşıtları ayaklandı

ABD'nin Arizona Eyaleti'nde Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump'ı protesto eden göstericiler bir otoyolu trafiğe kapattı.

1/ 6
ABD'de Trump karşıtları ayaklandı

Trump, eyalet gezisi kapsamında Fountain Hills'de destekçilerine hitap etti. Yaklaşık 50 kişilik gösterici grup miting yakınlarındaki bir otoyolda eylem yaptı ve trafiğin durmasına neden oldu.

GEÇEN HAFTA İPTAL EDİLMİŞTİ

Geçen hafta da Trump'ın Chicago'daki salon mitingi sırasında gösteri düzenlenmiş bunun üzerine miting iptal edilmişti.

2/ 6
ABD'de Trump karşıtları ayaklandı

Arizona'daki olayda göstericiler, mitingin yapıldığı Fountain Hills'e giden otoyol boyunca bir yürüyüş yaptı.

"TRUMP DEFOL"

Manhattan'daki Central Park'ın güneybatı köşesinde bulunan Trump Plaza yakınındaki Columbia Circle'da toplanan bine yakın protestocu plazaya yürüdü. Binanın önünde "Donald Trump defol", "Donald Trump ırkçı, İslam karşıtı, kadın karşıtı ve cinsiyet ayrımcı" gibi sloganlar atan göstericiler, "1 Donald Trump'ı 25 bin mülteciye değişirim", "Siyahların yaşamı önemlidir", "Hiçbir insanoğlu illegal değildir" yazılı dövizler taşıdı.

3/ 6
ABD'de Trump karşıtları ayaklandı

"NEFRET SÖYLEMLERİNE HOŞGÖRÜYLE BAKILMAYACAK"

Göstericilerden Julieta Salgado, AA muhabirine yaptığı açıklamada, New York'taki göçmenleri desteklemek için gösteriye katıldığını belirterek Trump'ın nefret söylemine hoşgörüyle bakılamayacağını söyledi.

David Gonzalez adlı gösterici de Trump'ın kadınlardan, siyahilerden ve Meksikalılardan nefret ettiğini vurgulayarak Trump daha fazla güç kazanmadan mücadele edilmesi gerektiğine işaret etti.

4/ 6