ABDli asker Talibana katıldı !

Afganistan'da görev yapan ABD'li asker, Taliban bombacısı olarak geri döndü.

ABDli asker Talibana katıldı !

Afganistan'da görev yapan 24 yaşındaki Bowe Bergdahl, Haziran 2009'da nöbet yerini terk ettiği sırada 8 Taliban militanı tarafından kaçırıldı. ABD kuvvetleri aylarca Bergdahl'ı kurtarmak için operasyonlar düzenlediler ama sonuç alınamadı. Taliban, birkaç defa Bergdahl'ın video görüntülerini yayınladı. Bergdahl görüntülerde esir olduğunu ve evine dönmek istediğini belirtiyordu. Taliban, ABD'li askeri serbest bırakma karşılığında militanlarının bırakılmasını talep ediyordu.

1/ 7
ABDli asker Talibana katıldı !

Taliban son olarak ABD'li asker Bowe Bergdahl ile ilgili yeni bir video yayınladı. Bu görüntüler ABD askerlerini şoke etti. Bergdahl din değiştirerek İslam'ı seçmiş ve artık Taliban için bomba yapıyordu. Ayrıca NATO askerlerinin bulunduğu stratejik noktaları Taliban'a göstererek, o noktalara bomba yerleştirilmesine öncülük yapıyordu.

2/ 7
ABDli asker Talibana katıldı !

ABD'li yetkililer Bergdahl'ın hayatını kurtarmak için din değiştirerek Müslümün olduğu olasılığı üzerinde duruyor. Ancak 24 yaşındaki ABD'li askerin Taliban için bomba üretmesi bu gerçeği ortada duruyor.

3/ 7
ABDli asker Talibana katıldı !

4/ 7