Adana'da tombala operasyonu

Adana'da tombala operasyonu

Adana'da son iki yıl içinde farklı siyasi parti adı altında kumar oynatılan, en son 90 gün kapatma cezası alıp, dün cezası sona eren mekana, polis yine baskın yaptı. Mert Holding Bingo Lotto Şans Oyunları adı altında faaliyete başlayan tombalacılar, yeniden suçüstü yakalandı.

1/ 7
Adana'da tombala operasyonu

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri merkez Seyhan İlçesi Çakmak Caddesi'nde bir iş hanında bulunan "Mert Holding Bingo Lotto Şans Oyunları" tabelası asılan işyerine baskın yaptı.

2/ 7
Adana'da tombala operasyonu

Yapılan baskında, 6 kişi hakkında "kumar için yer ve imkan sağlama" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Tombala oynarken suçüstü yakalanan 140 kişiye de Kabahatler Kanunu uyarınca para cezası kesildi. Oyunda kullanılan tombala makinesi, kamera, yansı cihazı ve çekiliş kartlarına ise el konuldu.

 

3/ 7
Adana'da tombala operasyonu

Mert Holding Bingo Lotto Şans Oyunları, ilk olarak 2014 yılında Güven Partisi Adana İl Teşkilatı adı altında kurulup yediği baskınlardan sonra ismini Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi, Geleceğin Türkiye Partisi en sonda Mert Holding Bingo Lotto Şans Oyunları olarak değiştirdi.

4/ 7